Dem Karaköy – Çay Tutkunlarının Yeni Durağı

mekan, istanbul, karaköy, dem

Herkese merhaba,

Son zamanlarda İstanbul’un gözde semtlerinden birisi de Karaköy. O Arnavut kaldırımları ile hem rahatımızı hem de huzurumuzu yaşadığımız semt. Yeni açılan kafe ve restoranların arasında öyle bir kafe var ki anlatılmaz adeta yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Tavsiye olarak gittiğim bu mekânda beni muhteşem bir ortam ve ilgi karşıladı.

 

Çmekan, istanbul, karaköy, dem, çayayın evde vermiş olduğu o huzuru burada bulacağınızdan eminim. 2013 yılında açılmış olan Dem Karaköy kısa zamanda çok büyük ilgi görmüş olduğu bir kesin. Buraya gelen bir daha geliyor ve arkadaşlarına tavsiye ediyor. Bende siz değerli okurlarıma buranın ev ortamı havasından bir nefes alıp çayınızı tatmanızı öneriyorum.

  

 

 

 

 

mekan, istanbul, karaköy, dem, ortam

 

Dem Karaköy adından da anlaşılacağı gibi çay üzerine kurulmuş bir kafedir. Ancak burayı diğerlerinden farklı kılan ise değişik ülkelerin tatlarını bir arada bulundurmasıdır. Farklı ülkelerden 60 çeşit özel çay vardır. Benim favorim ise kırmızı çay listesinden Roobıbos du Hammam çayıydı. Güney Afrika tarafında yetişen bir çay olması ve damakta yoğun bir tat bırakmasıyla hafızamda yer ettiğini söylemeliyim.

 

Çay, samimiyettir. Sizlerle bu samimiyeti paylaşmak onur verici.

Afiyet olsun.

Adres:

Emankeş Karamustafa Paşa Mh, Hoca Tahsin

Sk No:17, Karaköy, 34425 İstanbul

(212) 293 97 92

Related Posts

İstanbul’da Görülecek 10 Yer
Lokma / Rumeli Hisarı
Den Cafe & Restaurant / Nişantaşı