Yves Rocher Cilt Bakım Ürünleri

Sağlıklı bir cilt için doğru ürünlerle doğru bir bakım uygulanmalı. Eğer cilt bakımına gereken önemi vermezsek birçok cilt problemiyle karşılaşılabiliriz. Cilt bakım ürünlerini seçerken mutlaka doğal özlerden yapılmış olanları tercih etmeliyiz. Böylece cildimizi hem beslemiş oluruz hem de zarar vermeden doğru bir bakım yapmış oluruz. Tamamen doğal özlerden üretilen Yves Rocher ürünleri cildine önem veren bir çok kişinin vazgeçilmez tercihi.

Peki en çok tercih edilen ürünler neler ve nasıl kullanılmalı?

Yves Rocher siyah noktaları yok eden, gözenekleri derinlemesine arındıran temizleme jeli 

Vazgeçilmez bir bakım ürünü. Sabah uyandığınızda ilk işiniz bu temizleme jeliyle cildinizi temizlemek olmalı. Akneye meyilli ciltler için özel olarak formüle edilmiş bu temizleme jeli, cildi derinlemesine temizleyip siyah noktalardan arındırıyor. Temizlenmiş olan gözeneklerinizi rahatlatıyor. Formülündeki salistik asit ve aloe vera sayesinde tekrar sivilce veya siyah nokta oluşumunu engelliyor. Ayrıca sabun içermediği için cildinizi kurutmadan temizliyor.

Yves Rocher Pure System Maske 

Cildinize nefes aldıran, arındıran ve canlandıran özelliklere sahiptir. Uygulaması çok pratik; cildinize maskeyi sürüp 3 dakika bekleyorsunuz, ardından yıkıyorsunuz. Bu kadar kısacık bir sürede cildinize nüfuz edip derinlemesine temizliyor kir ve siyah noktalardan arındırıyor. Yıkadıktan sonra cildinizin nasıl ferahladığını hissediyorsunuz. Her maskede olduğu gibi bu maskeyi de uyguladıktan sonra ciltte hafif sivilcelenme olabilir ancak düzenli kullanımda bu sona erecektir. Çünkü maskeler cildinizin en alt tabakalarına kadar inip fazla yağları dışarı attığı için bu normal bir durumdur.

Yves Rocher Gözenek Sıkılaştırıcı ve Nemlendirici Jel Krem

Cildimizi temizledikten sonra nemlendirmek şart. Bu krem vazgeçilmeziniz olacak. Neden mi? Çünkü; hem cildinizin günlük nem ihtiyacını karşılayacak hem de cildinize kadifemsi bir dokunuş kazandıracak. Bunun yanında özel formülü sayesinde cildin yağ dengesini kontrol altına alıp fazla yağı emerek ciltteki istenilmeyen parlamayı engelliyor. Bu ürün de diğer Yves Rocher ürünleri gibi dermotolojik olarak test edilmiş olup kesinlikle paraben, mineral yağ ve renklendirici içermiyor.

Yves Rocher Besleyici Dudak Balsamı 

Değişen hava koşullarında kesinlikle yanınızdan ayıramayacağınız ürünlerden biridir. Sıcak ya da soğuk havalarda dudaklarınızın ihtiyacı olan nemi sağlayarak doğal nemine kavuşturur.