Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimleri

Saçınızın şeklini belirlerken dikkat etmeniz gereken bir noktada yüz şeklinizdir. Çünkü herkes yüz şekline göre saç kesimi yaptırarak daha hoş bir görünüme sahip olabilir. Yüz hatlarının farklı olması kesiminde farklı şekillerde değişmesine neden olmaktadır.

guzelliksac-kesimioval-yuz

Uzun veya yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların aynı modeli kestirmesi sonucunda ortaya çıkan tablo farklı görünümler oluşmasına neden olur. Bu durumda biri için uygun olan diğerinde uygun durmayacağı için istenilen etki alınamayacaktır. Saç kestirmeden önce mutlaka yüz tipinize uygun kesimleri tercih etmeniz gerekir.

Oval Yüz Hatlarına Sahip Olanlar İçin Saç Kesimi

Aslında bu yüz tipi diğerlerine oranla oldukça şanslıdır. Oval bir yüz hattına sahipseniz istediğiniz her modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Daha çok yüz hattınızı kapatmayacak seçimler yapabilirsiniz.

guzelliksac-kesimioval-yuz-sac-kesimi

Oval yüze sahip olanlar katlı kesim yerine daha çok aynı hizada olan kesimleri tercih ederek şık sonuçlar alabilirler.

Kare Yüz Hatlarına Sahip Olanlar İçin Saç Kesimi

Kare yüz hatlarına sahip olan kişiler en dikkat çekici nokta köşeli çene şekildir. Bu durumda tercih edeceğiniz en uygun saç modeli kısa olarak kesilenler olacaktır. Küt veya katlı kesimler ile çenedeki köşe görünümü ekarte edilebilir.

guzelliksac-kesimikare-yuz

Kısa saç modelini denemeniz durumunda yüzünüzün saklanmasına yardımcı olacağı için daha hoş ve etkileyici bir görünüm ortaya çıkabilir.

Yuvarlak Yüz Hatlarına Sahip Olanlar İçin Saç Kesimi

Bu durumda yüzünüzün yuvarlak olması aynı zamanda toplu bir görünüm oluşturduğu için bunu dağıtacak kesimler seçmeniz gerekir. Perçemler tercih edebileceğiniz bir yüz hattına sahipsiniz.

guzelliksac-kesimiyuvarlak-yuz

Özellikle yüzü uzun göstermek için saçlarınızı ortadan ayırabilir veya orta kısmından hacimli görünümler oluşturarak daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Kat kesim bu yüz tipine uygun saç kesimleri arasında yer almaktadır.

Üçgen Yüz Hatlarına Sahip Olanlar İçin Saç Kesimi

Ters bir üçgene benzeyen yüz hatlarınız varsa bu durumda düz saç modellerinden ve katsız kesimlerden uzak durulması gerektiğini bilmeniz gerekir. Daha çok çene hizasından başlayarak hacimli dalgalar oluşturduğunuz modelleri kullanmanız çenenizdeki sivri görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.guzelliksac-kesimiucgen-yuzKısa saç modeli kullanmak isteyenler bu durumda ense kısa ön uzun modelleri kullanabilirler. Saçınızın üst kısmına hacim vermeniz bu modellerde daha hoş sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.