Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken gece ve gündüz için farklı tonlarda kullanılan malzemeler ile daha gösterişli veya sade sonuçlar elde edilebilir. Özel gecelerde daha farklı bir görünüme sahip olmak için yapılacak makyajın şeklinde değişiklik yapılabilir.

2017yilbasigoz-makyajigigi-hadidsade-makyaj

Özellikle yılbaşı makyajı bu gece dışarı çıkacak olanların eğlence mekanlarında daha hoş ve dikkat çekici olmasında etkili olmaktadır. Gösterişli olması için daha çok koyu renklerin yanı sıra simli makyaj ürünlerinden yana tercihleri yapılabilir. Yılbaşı gecesi mükemmel görünmek isteyenler kaliteli malzemeler ile kendi makyajlarını yapabilirler.   

Yılbaşı Makyajı İçin İpuçları

İlk aşamada cildinizin tonuna göre fondöten seçimi yapılır. Koyu ton oluşturmak isteyenler daha koyu renkleri de tercih edebilirler. Alt kısmı ne kadar iyi kapatırsanız makyajınız o kadar pürüzsüz ve kusursuz olacaktır.

2017yilbasigoz-makyajisimli-far

Gözlerin daha ön plana çıkması için simli krem far ile göz kapağınızın üzerini tamamen boyayabilirsiniz. Gece makyajı olacağı için abartıya kaçmanızda bir sakınca olmayacağı gibi yılbaşı için uygun bir makyaj yapmış olacaksınız. Ardından eyeliner ile gözleri daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Gözlerde son olarak daha dikkat çekici olmak isteyenler takma kirpikte kullanabilir ve daha dolgun bir görünüm elde edebilirler.

2017yilbasigoz-makyajitakma-kirpiksimli-fargri-far

Allık seçimini cilt renginize göre yapmanız gerekir. Dudaklarda dolgun ve dikkat çekici olmak için kırmızı ve iddialı renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı İçin Etkileyici Makyaj Modelleri

Son zamanların en çok dikkat çeken makyaj modelleri arasında uzun takma kirpikler ile dikkat çekici hale gelmiş olan göz makyajları bulunuyor. Özellikle iki rengin bir arada kullanıldığı göz makyajları yılbaşı makyaj modelleri içinde uygun bir seçenek olmaktadır.

2017yilbasigoz-makyajigoz-makyajisade-makyaj

Yılbaşında özel bir alanda eğlenceli bir gece geçirmeyi planlayanlar daha farklı tarzda makyaj seçeneklerini tercih edebilirler. Özellikle açık renklerin yarı yarıya uygulandığı göz makyajı dikkat çekici olmaktadır. Simli farlar açıktan koyuya doğru şekillendirilerek daha farklı bir görünüm oluşturulabilir.

Yılbaşı Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaklaşan yılbaşı için hazırlık yapanlar bu geceyi bir gece kulübünde veya farklı bir mekanda geçirmek istediklerinde kıyafetten makyaja kadar ayrıntılı bir şekilde hazırlanırlar. Kıyafet seçimi ve buna uygun yılbaşı makyaj modeli ile şık olunduğu kadar dikkat çekici de olunabilir.

2017yilbasi-makyajibordo-rujmodel

Nasıl bir sonuç almak istediğinize bu noktada makyajınız belirleyici olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak buna karar vermeniz gerekir. Farklı tarzda sonuçlar almak isteyenler daha çok neon renkleri kullanırken, sade ve zarif olmak isteyenler bu konuda gece makyajı tarzında bir seçim yaparak koyu ve iddialı bir makyaj uygulayabilirler.

Yılbaşı İçin Makyaj Malzemesi Seçimi

Gece boyu makyajınızda sorun yaşamamanız için özellikle kaliteli malzemeler kullanmanız akma veya bulaşma gibi sorunları yaşamamanız için önemlidir. Bu nedenle bildiğiniz ve daha öncede kullanıp memnun kaldığınız markaların malzemelerini kullanabilirsiniz.

2017yilbasi-makyaji-makyaj-malzemelerimac

Gerekli olan bütün malzemeleri tek bir marka olarak almanız ve elinizin altında bulundurmanız da etkilemektedir.