Yengeç Burcu

Yengeç Burcu (21 Haziran – 20 Temmuz)

Yengeç burcu insanları, genel özelliklerine bakıldığında oldukça inatçılardır. Bir şeyi tutturdukları zaman ondan kopamazlar. Keyifli olmayı seven ve isteyen Yengeç burçlarını, mutsuz görmeniz neredeyse imkansız. Arkadaş çevresi geniş olan Yengeçlerin, çevresinde her zaman birileri vardır.

Yengeç burcu insanı duygusal yapıdadır ve çoğu zaman melankolik olurlar. Yengeç burcu insanları yapıları itibari ile hep arka planda kalmayı isterler ve dikkat çekmeyi sevmezler. Yoğun duygulara sahip olan Yengeçler, fiziksel olarak gayet iyi görünürler. Sağlık sorunları pek yaşamazlar ama vücutları kilo almaya müsaittir. Yengeç burcu insanları  merhametli, yumuşak huylu ve iyi niyetlilerdir. Yengeç burcunun olumsuz özelliği dikkatsizliktir.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Yengeç burcu insanları aşk hayatlarında oldukça sadıktırlar. Romantik olan Yengeç burçları, partnerlerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Genel geçici ilişkilerden uzak duran Yengeçler, ilişkilerinde ciddiyete önem verir ve çoğu ilişkileri evlilik ile biter. Partnerlerine karşı her zaman ilgili, sevecen ve saygılı olmaları da, ilişkilerinde ciddiyete önem vermelerinin göstergesidir.

Yengeç Burcu Nelerden Hoşlanır

Yengeç burcu insanları sosyal olarak entelektüel çevreye sahip olmayı isterler. İlginç ve gizemli konular her zaman ilgilerini çekerler. Yemek yapmayı seven Yengeç burçları, aynı zamanda bir hayvan aşığıdır. Evinde birçok hayvan besleyebilir.

Element: Su
Gezegen: Ay (Duygusallık)
Renk: Mor, siyah, mavi
Gün:  Pazartesi
Sayı:  2, 4, 
Çiçek: Nilüfer, beyaz gül, zambak
Koku:  Misk, müge, leylak
İyi anlaştığı burçlar: Akrep, Kova
Kötü anlaştığı burçlar: Oğlak
Başarılı olabileceği meslekler: Turizm, otelcilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik.

Burcun ünlüleri: Barbara Cartland, Bedrettin Dalan, Bill Cosby, Brigitte Nielsen, David Hasselhoff, Ernest Hemingway, Giorgio Armani, Isabella Adjani, Jul Sezar, Kenan Evren, Lady Diana, Louis Armstrong, Müjde Ar, Nathalie Wood, Pierre Cardin, Sezen Aksu, Sylvester Stallone, Türkan Şoray, Tom Cruise, Yul Brynner.