Yaz Mevsimi Düğün Mevsimi

Yaz mevsimi, birbirine iki aşık insanın aynı evi paylaşmaya attığı adımları simgeler… Hem dünyada hem de ülkemizde düğün mevsimi olarak kabul edilen yaz mevsiminde de her sene moda sürekli olarak değişmektedir. Biz de sizler için bu yaz moda olacak abiye modellerini listeledik.

Soft renkler ön planda

Geçtiğimiz yılların abiye modasında genellikle canlı renkler tercih edilmekteydi. Bu sene ise soft ve pastel renkler ön plana çıkıyor. Mavi, somon rengi, sarı ve pastel pembe ile bu sezon düğünlere damga vurabileceksiniz.

Askılı abiyeler

Uzun zamandır straplez elbiselerin moda olmasından ötürü askılı abiyeleri sık göremiyorduk. Fakat bu yaz tek omuzlu ve çift askılı abiyeler ön plana çıkacak. Eğer yazın bir düğüne katılacaksanız bu tip bir kıyafet giymenizi tavsiye ediyoruz.

Kalıplı abiyeleri tercih edin

Abiyelerde bu yaz ön plana çıkan şey kesimler. Vücuda tam oturan kalem kesimler genellikle tercih edilen modeller arasında. Uzun abiyeler ise yerini kısa boyda abiyelere bırakıyor. Öte yandan bu kesimlerin hiçbirinde geçen sene sık sık kullanılan püskül detayı kullanılmıyor.

Kumaş çeşitleri de değişti

2017 yılında abiyelerde sık sık göreceğimiz kumaş cinsi tafta. Tafta kumaş; ipek liflerinden yapılmaktadır fakat bunun sentetik olanları da tercih edilir. Bu kumaş çeşidi genellikle düğün ve balo gibi ciddi etkinliklere giderken giyilecek kıyafetlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle bu yaz etrafınızda tafta kumaşlı birçok abiye kıyafet bulabileceksiniz. Eğer sizler de şıklığınızla adınızdan söz ettirmek istiyorsanız katılacağınız düğünlere tafta kumaşlı abiyelerle katılmalısınız.

Balık kesim modellere yönelebilirsiniz

Bu senenin düğün modasında balık kesim abiyeler de ön plana çıkacak. Genellikle sık sık tercih edilen bu model, kadınların vücudunda oldukça şık durmakta ve bu nedenle satın alınmaktadır. Kısaca bu yaz abiye satan dükkanlarda balık kesim modellere sık sık rastlayacaksınız.

Aksesuar seçimine dikkat

Abiyelerinizi aldınız, sıra aksesuarda. Bu yaz pırıltılı ve büyük görünümlü aksesuarla moda olacak. Abiyelerinize en uygun takıyı seçmeniz de oldukça önemli. Eğer gösterişli takılardan hoşlanmıyorsanız, minimal takıları da tercih edebilirsiniz.