Yay Burcu

Yay Burcu (21 Kasım – 20 Aralık)

Yay burcu insanları, genel özellikleri bakımından hayatı seven ve olumlu yönlerini görmeye çalışan insanlardır. Özgüvenler oldukça yüksektir ve değişime açık bir yapıları vardır. Asil ve cömert olmasının yanında hareketli ve heyecan doludur Yay burçları.  Yay burcu, iyimserlik ve girişimcilikte öncülerden biridir. Her anlamda ünlü olmak ve dikkat çekmek isterler. En belirgin kötü özelliği ise zaman zaman insanları küçümsemeleridir.

Her zaman neşeli bir karaktere sahiptirler ancak insanlar onlarla kolay kolay anlaşamazlar. Zor bir kişiliğe sahip olan Yay burcu insanlarının samimi ve içten tavırları değişmez. Özgürlük düşkünü olan Yayları, kısıtlamak oldukça zordur. İş hayatlarında istikrarlı olmaları onları başarıya taşıyan bir adımdır ve bu sayede iyi para kazanırlar.

Dış görünüşe önem veren Yay burcu insanları, dikkat çekici fiziksel özelliklere sahiptirler. Giyinmesini iyi bilirler ve modayı da yakından takip ederler.

Yay Burcu Aşk Hayatı

Son derece neşeli birliktelikleri vardır ancak, duygusallıktan uzak ve uslanmaz bir karaktere sahiptirler. Aşk hayatlarında özgür olmak isterler ve uzun süreli birliktelikler kurmaktan çekinirler. Yay burcu insanları için aşk ikinci plandadır. Onlar için önemli olan ortak düşünce ve uyumdur.

Yay Burcu Nelerden Hoşlanır

Yay burcu insanları sosyal olarak aktif olmaktan hoşlanır. Gezmek ve eğlenmek vazgeçemeyecekleri bir durumdur. Sanatsal konular ile ilgilenmekten keyif alırlar. Maceradan hoşlanır ve doğa ile ilgilenmekten keyif alır. Bunların dışında eğitim ile ilgili konularda da araştırma yapmaktan keyif alırlar.

Element: Ateş
Gezegen: Jüpiter (Neşe ve zenginlik)
Renk: Mor, siyah, mavi
Gün: Perşembe
Sayı:  3, 12
Çiçek:  Leylak, mor menekşe
Koku:  Nergis, menekşe, zambak
İyi anlaştığı burçlar: Koç, Aslan
Kötü anlaştığı burçlar: Balık, İkizler, Başak
Başarılı olabileceği meslekler: Bankacılık, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıçlık, avukatlık, memurluk, devlet adamlığı, hocalık, sanatkârlık.

Burcun ünlüleri: Fatma Girik, Frank Sinatra, Gustave Flaubert, Hülya Koçyiğit, Jane Fonda, Kirk Douglas, Ludwig van Beethoven, Mark Twain, Mehmet Ali Birand, Walt Disney, Winston Churchill, Zeki Müren.