Doğal güzellik bakımı tüm dünyada çok tercih edilen bir yöntem olarak kullanılıyor. Ünlü isimlerin doğal maskeler ile güzellik bakımı yaptığını biliyoruz. Bir çok ünlü doğal maske ile güzellik sırlarını açıklıyor. Ünlülerin maske tarifleri arasında cilt maskeleri, kırışıklık maskeleri, el ve yüz maskeleri, saç maskeleri gibi farklı tarifler yer alıyor. Maske tariflerini veren ünlü isimler arasında ünlü oyuncular yer alıyor. Siz de evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal maskelerle ünlü isimlerin güzellik sırlarını uygulayabilirsiniz.  Deniz Seki, Pınar Altuğ, Seray Sever, Aydan Şener, Nefise Karatay, Gül Gölge, Arzum Onan gibi ünlü isimler sağlıklı beslenme, spor ve doğal maske bakımları ile güzelliklerini koruduklarını söylüyorlar. İşte ünlü isimlerin doğal güzelliklerinin ardındaki sırlardan doğal maske tariflerini sizler için bir araya getirdik.

guzellik-sirlari-nefise-karatay-gul-suyu-tonik

Pahalı kozmetik ürünlerini kullanmadığını dile getiren ünlü isim doğal  maske olarak gül suyunu kullanıyor. Sabah ve akşam gül suyu ile cildine masaj yaparak cilt bakımını yaptığını söylüyor. Düzenli olarak gül suyu ile cildi dinlendirmenin cildi gençleştirdiğini ve doğal bakım yaptığını söylüyor.

Gül Gölge

Three ice cubes

Doğal maske olarak buz maskesini kullanan ünlü isim her gün yüzüne buz ile masaj yaparak cildinin diri ve canlı kalmasını sağlıyor. Makyaj temizlemek için kozmetik ürünler kullanmayan ünlü isim su ile yüzünü yıkadıktan sonra buz ile yüzünü ovarak canlı ve diri bir cilde sahip olduğunu söylüyor.

Seray Sever

Seray Sever yumurta sarısı, bal ve zeytinyağı ile evde yaptığı doğal maskeyi cilt bakımı için kullanıyor. Yumurtanın sarısı, bal ve zeytinyağı  karışımını doğal maske olarak yüzünüzde kullanabilirsiniz. Seray  Sever zeytinyağı ve balın hakiki olması gerektiğini söylüyor. Zaman zaman da zeytinyağı yerine badem yağı kullanıyormuş.

Aydan Şener

Her zaman doğal yöntemlerden yana olan ünlü isim son zamanlarda maydanoz maskesi ile cilt bakımını yaptığını söylüyor. Maydanozu kaynatıp suyunu tonik olarak yüzüne süren Aydan Şener cilt bakımı için doğal tonik olarak maydanoz suyunu kullanıyor.

Deniz Seki

guzellik-sirlari-deniz-seki-kahve-maskesi

Deniz Seki’nin güzellik maskesi ise kahve telvesi. Türk kahvesinin telvesini yüzüne sürerek bakım yaptığını söyleyen ünlü isim kahvenin canlandırıcı ve gençleştirici özelliği olduğunu söylüyor.

Related Posts

Doğal Bakım Önerileri
Cilt Güzelliği Ve Beslenme