Ünlülerin Makyaj Malzemeleri

Çoğu insan ünlülerin yaptırdıkları saç modellerini kuaförlerini anlatmış veya yaptırmıştır. Saç kesimi, saç rengi, bir davette yaptığı makyaj olsun beğendiği ünlülerin yapmış olduğu bakımları kendisi de denemiştir. Hatta 90′ lı yıllarda Amerika da yayınlanan Friends isimli dizinin baş rol oyuncularında Jennifer Anniston’ ın dizi de yapmış olduğu saç modeli, tüm Avrupa’yı sallamış, sokakta gezen 100 kadından 85′ inde bu saç model görüşmüştür.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-jennifer-anniston-sac

Kamera karşısına çıkan ünlü simaların, o parlak, pürüzsüz ciltlerine baktığımız zaman, kullandıkları malzemelerini, uyguladıklarını merak etmiyor değiliz. Bir çok insan, ünlülerin kullandıkları bu ürünleri kullanmayı tercih etmekte. Peki tek sır kullanılan makyaj malzemesi. Öncelikle cildinizi tanımanız gerekmektedir ve yüz tipinizi iyi belirlemeniz lazım. Bu konulara Doğru Makyaj Nasıl Yapılır konumuzda detaylıca inceleyebilirsiniz.

Şimdi sizlere dünyada en çok göz önünde olan kadınların makyaj malzemelerinden derlemiş olduğumuz küçük bir liste sunacağız. Ünlü isimlerin vazgeçemediği bu markalar ve malzemeleri, sizler için bir örnek oluşturacak niteliktedir.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-cara-delevingne-ysl-touche-eclat

İngiliz model Cara Delevingne yapmış olduğu bir röportajda YSL’ nin yüzü olduğu için midir bilinmez ama en sevdiği ve vazgeçemediği makyaj ürününün YSL Touche Eclat kapatıcı olduğunu söylemiş. Delici bakışlara sahip o mavi gözlerinin çevresini, kalın kaşlarının altını ve üst dudağının çıkıntılı kısmını ( V bölgesini) ortaya çıkarmak için günlük makyajında mutlaka Touche Eclat’ı kullanıyormuş.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-fergie-mac-maskara-rimel

Herkesin hayran olduğu ve hemen hemen tüm erkeklerin hayran olduğu ve adeta yaşlanmayan  Fergie’nin sürekli kullandığı ürün ise Mac’in Mascaraları. Her çektiği klip, her yaptığı iş olay olan ve her yaptığı işte başarılı olan Fergie, Clumsy klibinde de Mac markasının reklamını yapmakta ve ne kadar sevdiğini orada göstermektedir.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-blake-lively-kerastase-elixir

Sıradaki ünlümüz Blake Lively. Herkes onu Amerikan dizisi olan Gossip Girl isimli dizide başrollerden biri olan Serena van der Woodsen olarak tanıdı. Gossip Girl ile dünyaya kendisini sapsarı saçları ile tanıtan güzeller güzeli Lively’ nin o ipeksi saçlarının sırrı Kerastase Elixir’ mış. Oldukça sade makyaj tercih edenler arasında yer alan Lively, yapmış olduğu röportajda makyaj malzemesinden bahsetmemiş.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-kim-kardashian-mac-angel

İsmi skandallardan kurtulmayan Kim Kardashian, o dolgun dudaklarının olmasının sebebini Mac – Angel ruj olduğunu söylüyor. Her tene gitmeyen bu ruj, Kardashian’ a oldukça yakışıyor. Kardashian genelde de Mac makyaj malzemelerini tercih ediyormuş.

unlulerin-makyaj-malzemeleri-scarlett-johansson-dolce-gabbana-dahlia-devil

Oynadığı filmlerde dünyadaki tüm erkeklerin ilgisini üzerine toplayan ve bir çocuk annesi olan bir isim var sırada. Dünyada kırmızı rujun en çok yakıştığı isimlerden birisi olan Scarlett Johansson. Sapsarı saçları, dolgun dudakları ve bebeksi yüzü ile vazgeçemediği rujlar Dolca Gabbana’ nın Dahlia ve Devil renkleri.

 

Bonus:

unlulerin-makyaj-malzemeleri-angelina-jolie-creed-love-in-white

Tartışmasız ki dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadınların biri. Makyaj malzemesi değil ama kullandığı parfüm hakkında bilgi vereceğim. Angelina Jolie’ nin kullanmış olduğu parfüm Creed – Love In White.

Oldukça pahalı olan parfüm bizde olsa, kapağını açıp sıkmadan boynumuzda gezdiririz valla.

Love in White, 5 kıtanın değerli ve kaliteli bileşenlerden oluşan lüks bir parfüm. İçeriğinde İspanya’nın portakal tadı, Tonkin pirinç çeltiği, Mısır süseni, İtalyan beyaz yasemini, Fransız nergisi, ayrıca Guatemala manolyası, Bulgar gülü, Hindistan sandal ağacı ve esmer amberi varmış. Ferah, temiz ve olağanüstü bir parfüm olup, kokusunu hayal dahi edemiyorum. Türk parası ile yaklaşık 874 TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Angelina Jolie’ de basit markalar kullanacak değildi zaten.

 

Kaynak