Ülkemizin Dünyayı Kıskandıran Güzellikleri

Ülkemiz konumu itibari ile kesinlikle dünyayı kıskandıran bir güzelliğe sahip. Bununla birlikte sadece konumu ile değil aynı zamanda güzellikleri ile de her yıl yüzlerce turistin ziyaretine de ev sahipliği yapıyor. Sizler de ülkemizin güzellikleri ile ilgili bilgi sahibi olarak yaşadığımız ülkeyi yeniden keşfedebilirsiniz. Ülkemizin dünyayı kıskandıran güzellikleri:

Kapadokya

seyahat, türkiye, kapadokya

En çok turist ağırlayan bölgelerden birisi olan Nevşehir bölgesi belki de dünyada eşine az rastlanan doğal bir oluşuma ev sahipliği yapıyor. Her yıl mevsim fark etmeksizin İç Anadolu bölgesinin en çok turist ağırlayan yerlerinden birisidir. Buraya gittiğinizde eşsiz Kapadokya ve peribacaları manzarası eşliğinde güzel bir balon turu yapmadan da kesinlikle geri dönmemelisiniz.

Amasra

seyahat, türkiye, amasra

Doğal bir güzellik arıyorsanız Amasra sizler için adeta cennetten bir köşe gibi duruyor. Sizler de bu eşsiz manzaraya tanıklık etmek isterseniz kesinlikle bir Amasra planı yapabilirsiniz. Huzur bulmak için en güzel seçeneklerden birisi.

Ağrı Dağı

seyahat, türkiye, ağrı dağı

Dünya genelinde ülkemizin en çok bilindik olan doğal oluşumlarından birisi olan Ağrı Dağı Nuh’un gemisinin bulunduğuna inanılan yerdir. Her yıl pek çok yabancı turistin dağı ziyarete geldiğini söyleyebiliriz. Burada halen Nuh’un gemisi ile ilgili pek çok araştırma yapılmaktadır.

Pamukkale

seyahat, türkiye, denizli, pamukkale

Yine ülkemizin belki de en güzel yerlerinden birisi olan Pamukkale bulunduğu bölgede gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok turistin ziyaret ettiği yerlerden birisidir.

Düden Şelalesi

seyahat, türkiye, antalya, düden şelalesi

Yaz mevsiminde en kalabalık şehirlerden birisi olan Antalya eşsiz bir doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Düden şelalesi kesinlikle insanı kendine hayran bırakacak bir güzelliğe sahip .Sizler de yaz tatili için Antalya planı yapıyorsanız Düden şelalesini de görmeden kesinlikle geri dönmemelisiniz.

Kaçkar Dağları

seyahat, türkiye, rize, kaçkar dağları

Hem yeşilin bin bir tonu hem de mavinin bin bir tonu bir araya gelmiş gibi sizleri eşsiz bir manzara ile karşılayan Kaçkar dağları dünyanın belki de en güzel manzarasına sahip olan yerlerinden birisi. Gittiğinizde sizler de Kaçkar dağlarının eşsiz manzarasına hayran kalabilirsiniz. Günümüzde de milli park olarak koruma altında bulunan bu bölgede ise kayak sporu ile de ilgilenebilir veya dağcılık ile ilgili de çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.