Terazi Burcu

Terazi Burcu (21 Eylül – 20 Ekim)

Terazi burcu insanlarının en belirgin özellikleri dengeli ve adaletli olmasıdır. Hayatlarında daime dengeli olmayı ve herkese hak ettiğini vermelerini konusunda tutuculardır. Diğer önemli özelliklerinin arasında sempatik tavır sergilemeleri, zekalarını iyi kullanmaları ve son derece çekici olmalarıdır. Hemen herkesle uyum yakalayabilen insanlardır.

Terazi burcu insanı, zariflik ve saygının vücut bulmuş halidir. Kötü bir özelliği ise gösterişe çok meraklı olmalarıdır. Her zaman şık ve marka giyinmeyi isteyen ve buna takıntılı oldukları için bir çok ilişkilerinde sorun yaşayabilmektedirler. Paraya pek önem vermeyen Terazi burcu insanı, ticaretle uğraştıkları sürece başarıyı yakalayabileceklerdir.

Uyumları yapıları ile hemen her yere uyum sağlayabilirler. Hoş sohbet olmaları arkadaş çevresi tarafından oldukça fazla sevilir. Her duruma karşı iyimser bakış açıları ile dikkat çekerler. Dürüst bir yapıya sahip olan Terazi burcu insanları, herkesin onlara güvenmesini isterler.

Terazi Burucu Aşk Hayatı

Terazi burcu insanı, aşk hayatında güvene önem verir. Güvendiği bir kişiye aşık olabilirler. Aksi takdirde hem erkek hem kadının gelir geçer ilişkilerde olduğu görülür. Aşık olduğu kişiyi oldukça sahiplenen Terazi burcu insanları, aşık oldukları kişileri fazlasıyla kıskana bilirler. İlk ilişkiye başladıkların ciddi bir beraberlik düşünmeseler de, ilişkinin ilerleyen zamanlarında bunu ciddi bir ilişkiye çevirmeyi de bilirler.

Terazi Burcu Nelerden Hoşlanır

Terazi burcu insanları, gözlerine güzel gelen, estetiği yansıtan her şeyden hoşlanabilir. Sanatsal yönleri gelişmiştir ve özellikle müzik dinlemekten fazlasıyla hoşlanırlar. Sosyal hayata olan düşkünlükleri çok fazladır. Sohbet etmekten, dinlemekten ve konuşmaktan hoşlanırlar.

Element: Hava
Gezegen: Venüs (Güzellik, zarafet, sevgi)
Renk: Pembe, yeşil, mavi
Gün:  Cuma
Sayı:  2, 6, 16 
Çiçek: Pembe krizantem, pembe gül
Koku:  Gardenya, yasemin ve orkide
İyi anlaştığı burçlar: Kova, İkizler
Kötü anlaştığı burçlar: Koç, Oğlak, Yengeç
Başarılı olabileceği meslekler: Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, hukukçu, din işleri ve mühendislik.

Burcun ünlüleri: Brigitte Bardot, Catgerine Deneuve, Cem Özer, Cervantes, Christopher Reeves, Cliff Richards, Hülya Avşar, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Klaus Kinski, Konficyus, Lizst, Meryl Streep, Michael Douglas, Nurseli İdiz, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Roger Moore, Sylvia Kristel, Turgut Özal.