Tatil Bavulunu Hazırla

Tatil için hazır mısınız? Peki bavulunuz hazır mı? Tatile çıkmadan önce bavul hazırlamada size birkaç tüyo verelim…

İlk yapmanız gereken

Bavulunuzu hazırlamadan önce yapmanız gereken ilk iş, gideceğiniz yerin hava durumuna mutlaka bakın. Sonrasında bir liste hazırlayın. Böylece bavulu hazırlarken her şeyi eksiksiz almış olursunuz.  Evden çıktıktan sonra “Acaba unuttuğum bir şey var mı?” diye endişelenmenize gerek kalmaz ve içiniz rahat bir şekilde gidersiniz.

Eğer bir kaç günlük seyahate gidiyorsanız yanınıza kabin boy bir bavul almanız yeterli olacaktır. Böylece bavul sırası beklememiş olursunuz. Çoğu kişi kocaman bavullarla tatile çıkar ve bavulun içindeki bir çok şeyi kullanmadan geri getirir. Boş yere gereksiz yük taşımakla kalır.

Bavulda kesinlikle bulunması gerekenler

Kişisel bakım ürünleri 

Bavulunuzda kesinlikle bulundurmanız gereken ürünlerin başında geliyor. Bunların her birini minik kutularda satın almalı ya da kullanacağınız kadarını minik kutulara aktarıp yanınıza almalısınız. Böylece gereksiz yük taşımamış olursunuz.

Makyaj malzemeleri

Kadınların olmazsa olmazıdır. Bu sezon koyu renk rujlar çokça ön planda. Ancak sadelikten vazgeçemeyenler her zaman açık renkleri tercih ediyor.

Kıyafetlerinizle uyumlu aksesuarlar 

Mutlaka bavulunuzda bulunmalı. Çünkü aksesuarlar kıyafetleri tamamlayan son dokunuşlardır. Bu sezonun modası abartılı kolyeler ve tek tarafa takılan küpelerden tercih etmelisiniz.

Rahat kıyafetler

İlk akla gelen salaş kıyafetlerdir. Bu yılın trendlerinden olan baskılı tişörtleri mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Baskılı tişörtle kombinleyebileceğiniz bir tayt yada jean tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizi çok rahat hissettirecek yılın trendi olan çiçek desenli bir elbise de bavulunuza ekleyebilirsiniz.

Şık parçalar

Kadınların vazgeçilmezleridir. 80’ler ruhunu canlandıran ışıltılı ve gösterişli parçalar, bavulunuzda mutlaka bulunmalı. Bu, tek parça bir elbise de olabilir, şık bir bluz ve etek ikilisi de olabilir, şık bir gömlek ve pantolon ikilisi de olabilir.

Kararsız havalara karşı temkinli bir iki parça bulundurmanızda fayda var. Ya da bunun yerini tutacak ve bavulunuzda neredeyse hiç yer kaplamayacak kurtarıcı bir şal bulundurabilirsiniz.

Tatilin olmazsa olmazı plaj giyimi

Seçiminde kararsız kalabilirsiniz. Çünkü o kadar çok çeşit var ki seçmekte zorlanabilirsiniz. Vücut biçiminize göre bikini ya da mayo tercih edebilirsiniz. Her sene olduğu gibi bu sene de rengarenk mayolar ve bikiniler ön planda. Bu sezon püsküller ve etnik desenler de vazgeçilmez bir trend haline geldi.