Tanrı ve Canavarların Düşleri / Kitap Yorumu

Biraz uzun sürdü ama sonunda bitti. Gerçi sonunda diyorum ama son 150 sayfasında bu yolculuğu bitireceğim için fazlasıyla hüzünlendim. ?
En sevdiğim fantastik seri değildi belki ama Duman ve Kemiğin Kızı serisi beni çok ikilemde bıraktı. Bazen çok sevdim, elimden bırakamadım, bazense uykuma yenik düşürdü beni.
?
Öncelikle son kitap gerçekten çok uzundu. Yani isteseniz de öyle bir iki günde bitebilecek bir kitap değildi. Sayfa sayısı olarak değil zorluğu. Bir günde 400 – 500 sayfa okumuşluğum var ancak bu kitap öyle bir kitap değil. Halbuki kitabın yarısından fazla bir kısmı 4 günü falan anlatıyor. Ama olayları sindirerek okuma gereği hissediyorsunuz.
?
İkinci kitap benim için çok durgun geçmişti. Bu kitap da ondan çok öteye gidemedi belli bir süre. Ama daha sonra olaylar gerçekten beklenmedik ve farklı yönlere kaymaya başladı.
?
Karakterlere gelecek olursak. Bu kitapta Karou ilginç bir şekilde sinir kat sayımı yükseltmedi. Geç oldu ama güç olmadı şükür?? Zuzana zaten favorim ?? Genelde kitaplarda erkek karakterler daha çok sevdirilmeye çalışıyor ama bu kitapta böyle bir uğraş yoktu ve bu hoşuma gitti açıkçası. Ve benim için serinin sürprizi Liraz oldu ??
?
Artemis yayınları bu işi gerçekten severek yapıyor bence. Yoksa fantastik seriler belli bir başarı yakalamak, bu kadar sevilesi olmak çok zor olurdu. ??
?
Kısacası bu seriye karşı ön yargı besleyen belli bir grup var onlara sesleniyorum. Ön yargınızı kırın? Zaten ilk kitap sizi kesinlikle içine alacak. O yüzden korkmadan başlayabilirsiniz.

Puanım => 4 / 5

tanrı ve canavarların düşleri

Tanıtım Bülteninden

Bir varmış bir yokmuş, Bir melekle bir şeytan ellerini yüreklerine bastırmış ve kıyameti başlatmış.

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera isyanının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen onun ellerinde. Peki ufukta daha da büyük tehlikeler belirirken Karou ve Akiva, tanrı ve canavarlara direnecek kadar güçlü kalabilecek mi?

“Dikkat! Bu seri yoğun fantastik yetenek içerir!”
-Los Angeles Times-

 

Yazar            : Laini Taylor

Yayınevi       : Artemis Yayınları

Sayfa Sayısı : 652

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

Yabancı / Kitap Yorumu
Kan ve Yıldız Işığı Günleri / Kitap Yorumu
Ay Günlükleri Serisi / Kitap Yorumu