Spor Giyinerek Şık Olmanın Yolları

Kadınlar bazen rahat kıyafetler giymek ve yine de şık olmak ister. Zaten alımlı ve şık görünmek için de illa abartı kıyafetler giymeye gerek yoktur. Üzerinizde dilerseniz basit bir bez parçası olsun; onu nasıl kombinlediğiniz asıl önemli olandır. Kıyafetlerin ve makyajınızın uyumudur sizi şık yapan. Bu nedenle spor giyinerek şık olmanın da yolları sizlere açıktır.

Spor giyinerek şık olmak hayal değildir ve tüm kadınlar bunu rahatlıkla elde edebilir. Öncelikle spor giyimlerin nasıl kombinlenmesi gerektiği ve yapılacak olan makyaj belirlenmelidir. Spor giyimde asla ağır makyaj yapılmaz. Bu kombinizde oldukça itici durabilir. Bu nedenle hafif makyajlar seçilmelidir.

SPOR GİYİNEREK NASIL ŞIK OLURUM?

Spor giyinerek şık olmak dediğimiz zaman aklınıza direkt olarak eşofman altları gelmesin. Rahat bir kumaş ya da kot pantolon da spor giyinme kavramının çatısı altına girmektedir.

Peki nedir spor giyinmenin altın kuralları? Spor giyinerek nasıl şık oluruz?

Öncelikli olarak giyeceğimiz kıyafetlerin kaliteli olmasını tercih etmemiz gerekmektedir. Örneğin ağzı gözü yamulmuş sportif kıyafetlerle şık olamayız.

Spor giyinmek dediğimiz zaman hemen eşofman düşünmemeliyiz. Rahat bir kumaş pantolon ve güzel bir t-shirt de spor giyimin parçalarıdır.

Spor giyimde sweatshirtler çok dikkat çekmektedir. Mini etek üzerine giyilecek güzel bir sweatshirt sizin çok şık ve sportif durmanızı sağlayacaktır.

Sportif elbiseler de sizin güzel görünmenizi sağlayacaktır. Güzel bir elbise altına giyeceğiniz rahat topuklu ayakkabılarla çok şık olacaksınız.

Spor giyimde şık görünmek istiyorsanız kat kat giyinmekten de kaçınmamanız gerekmektedir. Spor giyimin en önemli kurallarından birisi de kat kat giyinmektir. Örneğin şık bir dar paça pantolon üzerine t-shirt onun üzerine fermuarlı bir sweat ve kot ceketle çok şık olabilirsiniz. Burada mühim olan renk kombinasyonu ve yapılacak olan doğru makyajdır.

Spor giyimde aksesuar olarak bandana seçebilirsiniz. Rengarenk olmamak kaydıyla bandanalar spor giyim tarzınızı tamamlayacak şık aksesuarlardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Topuklu ayakkabı giymek istemiyorum diyen kadınlar da süslü ve şık duran spor ayakkabıları ile kombinlerini tamamlayabilir.