Şık Tesettür Modası

Kimine göre moda, sokak stili demektir, kimine göre göz alıcı şıklıkta giyinmek, kimine göre herhangi bir kıyafetin içinde mutlu ve özgür hissedebilmektir… Peki tesettür söz konusu olunca bu tanımlar değişiyor mu? Hayır değişmiyor. Son  yıllarda tesettür markaların çoğalmasıyla beraber seçenekler oldukça artmış durumda. Farklı farklı renkler, kumaşlar, modeller birleşip meraklılarına şaşırtacak şıklıkta seçenekler sunuyor. Sizler için, popüler olan tesettür trendlerini araştırdık, şık tesettür modası bakın hangi stillerle karşımıza çıkıyor;

 

Bol Paça Pantolon


Bol paça pantolonlar, tesettür giyimde  en  çok rahat edilen trend olarak karşımıza çıkıyor. Yazlık bir trend gibi görünse de kış sezonunda da yünlü kumaşlarda rastladık bol paça pantolonlara… Çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de sanırım çok kolay kombinleniyor olması. Her tür ayakkabıyla kombinleyebiliyorsunuz. Avantajlarının yanında dezavantajları da var tabi ki. Seçerken çok dikkat etmelisiniz, sizi olduğunuzdan daha kısa boylu gösterecek modelleri seçememeye özen gösterin.

Denim Rüzgarı

Vazgeçilmez denim yani kot modası bu defa tesettürde daha da abartılı bir şekilde karşımıza çıkıyor, kot üstüne kot giymek şeklinde takımlar moda. Bir de uçları yırtık ve püsküllü olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kot ceketlerde dikkat çeken etnik desenler, etnik şeritler ve
püsküller mevcut. Bunlar da kıyafetlere çok farklı bir hava katmış oluyor.

 

 

Marin Çizgileri

Her sene yaz sezonunda gördüğümüz marin yani denizci modası tesettürün de vazgeçilmezi haline geldi. Tesettürde çizgiler genelde büyük parçalarda değil detaylarda kullanılırdı. Bu sezon farklı olarak baştan aşağı çizgiler görüyoruz. Ayrıca çizgiler fırfırlarla buluşup romantik bir görünüm elde etmiş durumda.

 

Maksi Elbiseler

Maksi elbiselerin rahat olmadığını düşünen yoktur herhalde. Elbisenin en güzel yönü tek parça olduğu için kolayca kombinleniyorlar. Gün içinde püfür püfür hissettirecek elbiseler eğer akşam da giyilecekse üzerine bir kot ceketle tamamlanabilir. Bu sezon elbiselerde daha çok romantik bir hava hakim bol bol  fırfırlarla buluşmuş, desenli kumaşlarla buluşmuş elbiselere rastlıyoruz. Hem rahat hem şık olduğu için; özel günlerde, nişanlarda, düğünlerde altına bir dolgu topuk ayakkabıyla tercih edilebilir.

 

Piliseler

Piliseli olan kıyafetler, sıcak havalarda sorun olmasın diye genellikle ince kumaşlardan yapılıyor. Piliseli şallar, piliseli gömlekler, piliseli tunikler, piliseli boydan elbiseler… Neredeyse bütün parçalarda piliseye rastlamak mümkün.

 

 Tulum Şıklığı

Tulumlar tesettürlü kadınların çokça tercih ettiği kıyafetler arasında bulunuyor. Tek parça oluşlarıyla kolay kombinlenebilen ve giyene kullanım kolaylığı sağlayan bu parçaları ufak dokunuşlarla her ortama uydurmak mümkün. Gündüz giydiğiniz bir tulumu sadece ayakkabı ve aksesuar değiştirerek gece de şık bir hale getirebilirsiniz.

 

Modern tasarımlarıyla göze çarpan çeşit çeşit tesettür kıyafetlerle beklediğinizden daha şık olacaksınız.