Sevgilinizin Hayranlık Dolu Bakışlarına Hazır mısınız? 

Makyajla daha muazzam  bir cilde kavuşmak, daha çekici bir stil sahibi olmak ve küçük basit tekniklerle makyaj tazelemeden saatlerce bakımlı yüzümüzü korumak mümkün. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ise elbette stil ve makyaj sıradan bir günden çok daha mühim. Adım adım tekniklerle, kolay ulaşabileceğiniz ürünlerle sizler için sevgililer günü makyajı… 

Renk eşitliği için concealer kullanın 

İşe makyaj için muhteşem bir baz oluşturarak başlayın. Yüzünüzdeki sivilceleri, kırmızılıkları yok etmek için yeşil tonda bir concealer kullanın. Kapatma işleminin iyi sonuç vermesi için kapatıcıyı fırçayla yada ince gözenekli sponç ile sorunlu bölgelerin üzerine eşit oranda uygulayın ve nazikçe dağıtın.

Şimdi sıra fondötende

Teninizle aynı renk  fondöten cilt kusurlarını daha iyi kapatacaktır. Fondöteninize likit bir aydınlatıcı karıştırarak, fondöten fırçasını kullanarak yüzünüze homojen bir şekilde dağıtın. Üzerine ışığı yansıtan bir pudra uygulayarak aydınlatıcı efekti vurgulayabilirsiniz. Dekolte bölgesine fondöten uygulamayı unutmayın.

Yanaklarınızı renklendirin

Yüzünüzün sağlıklı görünmesi için yüzünüze allık uygulamanız şart. Allığı büyük fırçayla ve elmacık kemiklerinizden başlayarak saç kenarına doğru dairesel hareketlerle uygulayın. Bu yöntem rengin de oturmasını sağlayacak. Kayısı  ve tonları size canlılık kazandıracak.

Göz kapaklarınızı makyaja hazırlayın

Göz makyajına başlamadan önce, göz kapaklarınıza ve gözlerinizin iç köşelerine krem kapatıcı uygulayın. Bu baz, farınızın gece boyunca kalıcı olmasını sağlar.

Sevgililer gününde buğulu, dramatik bir hava kazandıran bakışları tercih edin. İlk önce siyah bir göz kalemiyle kirpiklerinizin diplerini belirginleştirin. Sonra ince uçlu bir fırçayla göz kalemini hafif dağıtın. Bu, size daha seksi ve derin bakışlar kazandıracak. Makyajı tamamlamak için göz kapaklarınıza koyu renk bir far sürün. Son adımda mümkünse kirpik kıvırıcı kullanın. Naturel bütün kirpik kullanmak gözlerinize daha çekici gösterecektir. Siyah renkli maskaradan vazgeçmeyin.

Makyajı uzun saatler kullanmak için fix’leyin 

Sabitlemek için transparan toz pudra ya da makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Eğer her ikisi de yanınızda yoksa cildinizdeki parlamaları yumuşak bir kağıt mendille nazikçe alabilirsiniz. Ancak sonrasında cildinize çok dokunmayın, iz bırakabilir.