Sevgililer Gününde Ne Yapılır

Romantik güne az kaldı. Sevgililer gününü iple çeken sevgilileri görüyoruz her yerde. Kimisi mutlu planlarını kurmuş, sevgilileri için güzel bir gün hazırlığı içine şimdiden girmiş. Verecek olan hediyeyi günler öncesinden almış, özenle paketlemiş vermek için sabırsızlanıyor. Kimisi de ne yapacağını şaşırmış durumda. Ne yapacağını, nasıl bir gün hazırlayacağını, hatta ne hediye alacağını bilemez halde internette arayış içinde. Ve sonunda bizim sayfamıza gelerek ne yapması gerektiğini buluyor.

Sevgililer günü deyince akla ilk gelen tabi ki romantik dakikalar. Romantik bir günde, sevgiliniz ile özel bir gün kutlamak istersiniz elbette. Soğuk bir günde gerçekleşen bu sevgililer günü aslında soğuğun etkisi ile sizi birbirinize daha sıkı yaklaştıracaktır. Sevgiliniz ile geçireceğiniz özel dakikalar unutulmak olmasını amaçlıyorsanız eğer ona unutamayacağı bir akşam yaşatın. Evet sevgililer günü tam gün sürecek ama romantik bir an yaşamak istiyorsanız eğer akşam kutlamanız daha iyi olacaktır. Gündüz kutlanan romantik bir an o kadar da romantik olmuyor. Öncelikle yapacağınız organizasyonun akşam olmasına dikkat edin. Alacağınız hediye de klişe olmamasına dikkat edin. Bir güle mutlu olurlar evet ama zamanla yok olan bir canlıyı almak hiçte mantıklı değil. Belki de bir hayvan almak istiyorsunuz. Alacağınız hayvana bakabilmesi çok önemlidir. Eğer bakamayacaksa almayın ve kesinlikle petshoptan hayvan almayın. Sevgilinizi çok iyi tanımanız ve söylediği her şeye dikkat etmeye gayret edin. Hatta şuan durup eski konuşmalarınızı düşünün, illa ki almak istediği bir şeyi daha önce size söylemiştir. Onun almak istediği bir şeyi ona almak onu çok mutlu edeceğinin garantisini verebilirim. Hem de sizi ne hediye etsem düşüncesinden kurtaracaktır.

Şimdi gelelim ne tarz organizasyonlar yapabilirsiniz?

1) Ev veya Otel

Sevgililer-gününde-ne-yapılır-ev-otel-romantik-akşam

Soğuk kış günlerine denk gelen sevgililer gününü kapalı bir alanda yapmayı tercih ediyorsanız eğer ev veya otel odası sizin için biçilmiş kaftan. Mumların romantikliği tartışılmaz. Tabi aşkın rengi kırmızı ile donatılmış bir oda. Ardından gelen romantik bir yemek de tadından yenmez. Biraz klişe olacaktır bu sürpriz ama oldukça romantik anlar yaşatacaktır.

2) Rahatlatıcı Bir Hediye

Sevgililer-gününde-ne-yapılır-masaj

Evet uzun bir yılınız oldu. İş stres, günlük stres derken kaslarınız oldukça gerildi ve ağrılarınız var. Sevgiliniz ile birlikte masaj salonuna gidebilir, beraber masaj yaptırabilirsiniz. Hem siz mutlu olun, hem de fiziksel mutluluk ile kaldığınız yerden devam. Masajdan sonra jakuzi keyfini de unutmayın.

Not: Kıskançsanız eğer ayrı ayrı masaj yaptırabilir, salonlarda bulunan özel vip jakuzilere masajdan sonra birlikte de girebilirsiniz.

3) Daha da Özelleştirme

Sevgililer-gününde-ne-yapılır-evlilik-teklifi

Başlık size karışık gelebilir. Ama eğer evlilik teklifi edeceksiniz, özel bir şey söyleyecekseniz vb.  şeyler uygulanacaksa bu günden daha güzel bir gün olamaz. Hem günün özelliği hem de sizin vereceğiniz güzel haber günü ikiye katlar.

4)  Romantik Yemek

Sevgililer-gününde-ne-yapılır-romantik-yemek

Yok yok klişelere girmeyeceğim. Öyle evde veya otelde de değil. Sevgilinizi nelerden hoşlandığını çok iyi biliyorsunuz. Onun için özel bir yerde romantik bir yemek yiyebilirsiniz. Yukarıdaki çiftimiz denizin ortasında tercih etmiş oldukça şık ve romantik bir yemek olmuş.

5) Siz Olun

Sevgililer-gününde-ne-yapılır-başbaşa-olmak

Evet kendiniz olun. Baş başa olun. Bir bütün olun. Hiçbir şey hazırlamanıza gerek yok. Bir hediye bile almanıza gerek yok. Kalpleriniz bir bütün zaten. Tutun elinden, güzel bir yürüyüşe çıkın. Ona daha önce söylemediğiniz güzel sözler söyleyin. Sarılın hiç bırakmayacak gibi. Gözlerinizi ondan alamayın. Elini öyle bir tutun ki, hiç bırakmayacak, gelecek her kötülükten koruyacak gibi. Onu mutlu edeceğinizi ona hissettirin. İşte bu hem maddiyatsız, hem de unutulmaz bir gece yaşatacaktır.

 

Related Posts

Sevgililer Gününe Özel Mesajlar
El Yapımı Sevgililer Günü Hediyesi
Sevgililer Günü Programları