Sevgililer Günü İçin 7 Makyaj Önerisi

1-Baz kullanın

Makyajınızın kalıcı olması ve bütün gün yüzünüzde tutunması için fondöteninizin altına cilt tipinize uygun bir baz kullanın. Eğer gözenek probleminiz varsa gözenek küçültücü bazları deneyebilirsiniz.

güzellik, makyaj, makeup, makyaj bazı

 

2-Doğal ve hafif bir ten makyajı

Sevgililer gününde hafif bir ten makyajı tercih edin ki sevgiliniz yüzünüze dokunduğunda yüzünüzde bir katman hissetmesin. Bunun için ince yapılı, yüzünüze nüfus eden ve ten renginize uygun bir fondöten tercih edin. Cilt tipinize göre, kuru ciltliyseniz aydınlık bitişli, karma-yağlı ciltliyseniz pudralı bir fondöten tercih edebilirsiniz.
güzellik, makyaj, makeup, fondöten

 

3-Şeftali-pembe yanaklar ve dudaklar

Makyajınızın daha doğal ve masum bir görünümde olması için, yanaklarınıza daha şeftali veya daha hafif pembe tonlarda bir allık uygulayın. Sevgilinize “utanmış da kızarmış” yanaklarınızla masum bir etki bırakabilirsiniz.

Dudaklarınız için de nude tonları tercih edin. Rujunuzu seçerken seçiminizi kendi ten renginize göre şeftali veya gül kurusu tonlarında yapabilirsiniz.

güzellik, makyaj, makeup, nude ruj, allık

 

4-Pudra ürünlerdense krem veya likit ürünler tercih edin

Bu makyaj da doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun için en uygun ürünler krem veya likit ürünlerdir. Özellikle yanak-dudak birlikte kullanılan ürünler bu iş için biçilmiş kaftandır.

güzellik, makyaj, makeup, krem allık, likit allık, blush

 

5-Takma kirpik hilesi

Kim etkileyici bakışlara sahip olmak istemez ki? Sevgililer gününde kirpiklerinize uygulayacağınız takma kirpikler bakışlarınızı daha derin ve etkileyici bir hale getirir. Özellikle kirpiklerinizin uç kısımlarına uygulayacağınız köşe kirpikler daha doğal bir görünüm kazanmanızı sağlar.
güzellik, makyaj, makeup, takma kirpik

 

6- Kirpik dibine dipliner etkisi

Sevgililer gününde eyeliner çekmek yerine, üst kirpik içlerinizi siyah bir kalemle doldurabilirsiniz. Ayrıca kirpik diplerinize siyah veya kahverengi bir far uygulayarak kirpik dibi çizginizi daha belirgin bir hale getirebilir, daha buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

güzellik, makyaj, makeup, dipliner, göz kalemi

 

7-Kaşlara gerekli müdahale

Kaşlarınızı doldurmak bakışlarınıza her zaman daha etkileyici bir görünüm kazandırır. Ayrıca doldurulmuş kaşlar sizi daha genç gösterir.

Sevgililer günü makyajınızı yaparken kaşlarınızı kaş renginizden bir ton açık bir kalemle veya farla doldurabilirsiniz.

güzellik, makyaj, makeup, kaş kalemi

Yeni makyaj trendleri, var olan temel makyaj teknikleri ve cilt bakımı ile ilgili açıklayıcı postlarımı takip edebilmek ve anında haberdar olmak için Pink Womens’a üye olmayı unutmayın.

Sevgiler.

Related Posts

İzlerinizi Sevin; Makyajla Bütünleşin
Sevgililer Gününe Özel Mesajlar
El Yapımı Sevgililer Günü Hediyesi