Selüliti Yok Etmenin 7 Kolay Yolu

Kadınların korkulu rüyası haline gelen selülitten kurtulmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil. Bazı alışkanlıklardan vazgeçerek halledebileceğiniz bu sorunun çözümü için 7 kolay yolu sizler için derledik.

Kadınların çok korktuğu ve kaçamadığı problemlerin başında selülit gelmektedir. Bu dertten kurtulmak aslında bilindiği kadar zor değil. Bazı yeni alışkanlıklar ve biraz dikkatle bu belanın üstesinden gelmek artık çok kolay!

İşte selüliti yok etmenin 7 kolay yolu:

Bol Bol Su İçin

Selüliti-yok-etmenin-7-kolay-yolu-su

Selülitten kurtulmak istiyorsanız öncelikli olarak bol bol su içmeniz gerekmektedir. Su içmek cildinizi canlandıracak ve metabolizmanızı da hızlandıracaktır. Böylece kiloya bağlı selülit probleminden çabuk bir şekilde kurtulmanız da mümkün olacaktır. Kan dolaşımının yavaşlaması da selülit probleminin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Fakat günde en az 2.5 litre su içmeniz durumunda dolaşımınız artacak ve selülitlerinizden kurtulma imkanına da kavuşmuş olacaksınız.

Mutlaka Spor Yapın

Selüliti-yok-etmenin-7-kolay-yolu-spor

Selülitlerinizi kolay bir biçimde yok etmek istiyorsanız spor yapmayı asla ihmal etmemelisiniz. Sağlıklı ve fit görünümlü bir vücuda kavuşmak için yapacağınız egzersizler selülitlerinize de veda etmenizi sağlayacaktır. Uzmanlar bu dertten kurtulmak için düzenli olarak spor yapmayı tavsiye etmektedir.

Yeşil Çay Tüketin

Selüliti-yok-etmenin-7-kolay-yolu-yeşil-çay

Yeşil çay selülitlerin baş düşmanı olarak kabul edilmektedir. Bitki çayları selülitlerin korkulu rüyası olarak kabul edilmektedir. Aktardan alacağınız taze çaylarla diyetinizi destekleyebilirsiniz. Beslenmenize dikkat eder ve bunu yeşil çayla desteklerseniz, en kısa zamanda selülitlerinize bye bye deme imkanını da elde edeceksiniz.

Tuzu, Unu Ve Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

Selülitin en sevdiği dostlarından olan tuz, un ve şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız. Hem kilo hem de çeşitli sağlık problemlerine yol açan üç beyaz (un, tuz ve şeker), sizlere yarardan çok zarar vermektedir. Bu arkadaşlara veda ettiğiniz takdirde vücudunuzun istediğiniz şekle kolayca gireceğini görebileceksiniz.

Kese Yapmayı İhmal Etmeyin

Selülitlerden kese yaparak kurtulmanızın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Kan dolaşımını hızlandırmaya yarayan ve cildi güzelleştiren kese uygulaması aynı zamanda selülitlerinizden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Her banyoda mutlaka yapmanızı tavsiye ettiğimiz kese ile kendinizi yeniden doğmuş bir insan gibi hissedeceksiniz.

Pilates Yapın

Selüliti-yok-etmenin-7-kolay-yolu-plates

Eğer zamanınız ve imkanınız varsa mutlaka pilates yapın. İster evde isterseniz de bir spor kulübünde başlayabileceğiniz bu harika egzersiz sayesinde selülitlerinizden çok basit bir biçimde kurtulacaksınız. Eğlenceli ve vücut için oldukça yararlı olan pilates sayesinde fit, sıkı ve esnek bir vücuda sahip olacaksınız.

Masaj Yaptırın

Selüliti-yok-etmenin-7-kolay-yolu-masaj

Diri ve canlı bir vücut için gerekli olan masaj, kan dolaşımını hızlandırmakta ve selülitlerden de kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle düzenli olarak masaj yaptırmanız uzmanlar ve sporcular tarafından sık sık önerilmektedir.