Ruhunu Haramdan Sakın / Kitap Yorumu

Bazı kitaplar vardır, hayal dünyamızın uçsuz bucaksız sınırlarında gezinir dururuz. Bazı kitaplar vardır, gerçek olabilme ihtimaline karşı ürkersiniz. Ama bazı kitaplar vardır ki, o kitaptaki her bir harfi içinize çekersiniz. Çünkü hayalleriniz kadar pembe ya da korkularınız kadar siyah değildir. Tam olarak hayattır rengi.

?
İşte Gözlerini Haramdan Sakın serisi de benim için böyle bir kitap oldu. İlk aldığım zamanı hatırlıyorum ki çok az bir beklentiyle almıştım. Sanırım bir wattpad ön yargısı. Ama bu seri beni gerçekten derinden etkiledi. İlk kitabında yaşadığım heyecanı, ikinci kitapta döktüğüm gözyaşlarını ve üçüncü kitapta yaşadığım o karmaşık duyguları bilmiyorum bir daha hangi kitap ya da hangi seri yaşatabilir bana. Bir günde bitirdim ve düzeninden taviz vermeyen ben gece yarısına kadar bu kitap için gözyaşı döktüm. Ertesi gün bana armağanı bir çift şiş göz oldu?
?
Kitap ve seri kesinlikle mükemmeldi. Bu konuda tartışamam bile. Ancak son kitap biraz daha uzun olamaz mıydı? Yani tamam güzel bağlanıp bitirilmiş gerçekten yazara bir eleştirim yok bu konuda. Ama damağımızda kalanlar keşke 5-10 sayfada toparlansaydı da bizim hayal gücümüz tamamlamasaydı o kısımları. Ama bitti.. Her güzel serinin bir sonu var mecbur.
?
Eğer hala bu seriyi okumayan varsa inanın bana hayatından çok şeyi eksik tutuyor. Çünkü bu kitabın kattıkları bambaşka..

Puanım => 4.5 / 5

Tanıtım Bülteninden

Gözlerini Haramdan Sakın’la başlayıp Yüreğini Haramdan Sakın’la devam eden o rüzgar, Ömer ve Betül’ün adımlarıyla bir kez daha yön buluyor. “Sular dingindi, güneş hafif hafif yüzeyine vurup küçük ışıltılarla aydınlatıyordu bizi. Fakat bu sakin yüzey bize gerçek huzuru mu getiriyordu, yoksa yalnızca altında kopan karmaşayı mı gizliyordu bilemiyorduk. Ömer gözlerini sakınmıştı haramdan, sonra yüreklerimiz… Onları korumak için çırpınmıştık onun okyanusunda. Şimdi ise ruhlarımızı savunup onlara tutunmalıydım. Tutunmalı ve bu sularda, bu dalgaların arasında hayatta kalmak için attığımız kulaçların arasında kaybolmalarına izin vermemeliydim.”

 

Yazar            : Merve Özcan

Yayınevi       : Portakal Yayınları

Sayfa Sayısı : 352

Baskı Yılı      : 2017