Piyonun Son Hamlesi / Kitap Yorumu

Sen nasıl bir kitaptın ya?

Gündüz başladığım ve şimdi bitirdiğim kitabın yorumunu girmek için sanırım sabahı bekleyemeyeceğim?.
♜♞
Takipçilerimiz az çok bilir, sayfamızda genelde gerilim kitapları benim okuduğum kitaplardır. Ama şunu söyleyebilirim ben böyle bir kitap görmedim, okumadım?.
♜♞
Tess Gerritsen sever olabilirim ama bu kitap bambaşka bir kitap. Katil kimdir, iyi gözüken ama kötü adam hangisidir genelde tahminlerim kitaplarda doğru çıkar ama bu kitabın sonunu bilmek inanın imkansız?.
♜♞
Kitabın konusuna hiç değinip, büyüyü bozmak istemiyorum. Zaten yorumu görüp, gerilim sevenlerin hemen arka kapak yazısını bulacaklarına da eminim.
♜♞
Saçma sapan bazı kitapların moda olup, bu kitabın biraz gerilerde kalmış olmasına üzüldüm ama şunu diyebilirim ki bu kitap benim artık favorilerimde ilk sırada.
♜♞
Hadi ne duruyorsunuz gerilim/psikoloji sevenler elinizdeki kitabı biran önce bitirin ve okumadıysanız Piyonun Son Hamlesi’ni ilk sıraya alın.
♜♞
Çok övdüm ama okuyunca eminim ki hak vereceksiniz bana.

Puanım => 5 / 5

piyonun son hamlesi 1

Tanıtım Bülteninden

“Kesinlikle okuduğum romanların en iyilerinden biri diyebilirim!”
-Tess Gerritsen-

Kanımda cinayet akıyordu. DNA’mın iki ipliğinde de cinayet yazılıydı. Bundan kaçmak için elimden geleni yapmıştım, ama nereye gidersem gideyim, orada da aynı kişiyim. Lana Granger, psikolojik sorunların yanı sıra cinsel kimlik karmaşası yaşayan ve sırları olan genç bir kızdır. Buna rağmen okul hayatında oldukça başarılıdır. Üniversite eğitiminin son yılında annesinin vasiyeti üzerine işe girerek kendi ayakları üzerinde durmak için çocuk bakıcısı olarak çalışmaya başlar. Bakıcılığını üstlendiği on bir yaşındaki Luke da kendisi gibi sorunlu bir çocuktur. Fakat zaman geçtikçe Lana, onun yalnızca çocuklara mahsus problemleri olmadığını, bunun da ötesinde tehlikeli biri olduğunu fark eder. Lana’yı içinden çıkılmaz bir girdabın ortasına sürükleyecek ve herkesten gizleyerek maziye gömdüğünü sandığı ölümcül sır, bu esrarengiz çocuğun eline geçmiş olabilir miydi? Belki de geçmişine ait eksik parçalardan biri Luke’un ta kendisiydi…

“Entrika ve gizemin kendini çokça hissettirdiği, sürprizlere açık bir gerilim.”
-The New York Times-

“Sizi ters köşe yapıp hiç beklemediğiniz bir finale imza atacak sıra dışı bir roman.”
-USA Today-

Türünün en iyilerinden, sürükleyici bir psikolojik gerilim. Lisa Unger’in romanlarıyla henüz tanışmadıysanız, başlamak için ne bekliyorsunuz?
-Harlan Coben-

Yazar            : Lisa Unger

Çevirmen     : Uğur Portakal

Yayınevi       : Martı Yayınları

Sayfa Sayısı : 432

Baskı Yılı      : 2014

Related Posts

Postacı Kapıyı Çalmayacak / Kitap Yorumu
Dönüş Yok / Kitap Yorumu
Peri / Kitap Yorumu