Merhaba sevgili okurlarım,

Umuyorum ki hepiniz güzel bir haftaya başlamışsınızdır. Artık yeni bir yıl yeni başlangıçlar size eşlik ediyordur. Pink Women’s ailesi olarak bu hafta hep beraber keşfettiğimiz mekan ise Gayrettepe’de bulunan Petra Roasting Co. oldu. Burayı keşfetmemde ki en büyük etken ise büyük bir kahvekolik olmamdan kaynaklanıyor. Sıcak, sakin ve rahat hissedebileceğiniz bir mekan burası.

Sizi bu kadar merak içerisinde bırakmak istemiyorum. Hadi o zaman Petra Roasting Co’yu keşfedelim.

Petra Roasting Co, Istanbul

Öncelikle Petra Roasting Co. 2013 yılında kurulmuş olup 3.nesil kahve dükkanları imajında bize kendi kahvelerini tattıran bir dükkan. Kendi kahvelerini tattırmak istemeleri en büyük hedefleri arasında yer alıyor. Bence bunu da başarıyorlar. Kahvelerini farklı noktalarda tadabilmeniz mümkün. Bu noktalardan birisi ve bizim tercihimiz olan yer ise Gayrettepe’de bulunan mekanları üzerine olmuştur. Buraya geldiğinizde sadece kahve içmekle yetinmeyip içerisinde bir müze gezintisi de yapabilirsiniz.

Petra Roasting Co, Mekan

Toplantımızı gerçekleştirirken bir yandan da kahvelerimizi tadımladık. Kahvelerde kendi kahve koleksiyonlarından Kenya Kıunyu tercihimiz oldu. Aromatik bir tada sahip olan kiunyu sizinde tercih listenize girebilir. İçerisinde farklı tasarımcıların kıyafet koleksiyonları ya da dekoratif olarak ev dekorasyonlarına ait belli stantlar yer almaktadır. Bu stantlarda yer alan parçalardan satın alıp bu özel koleksiyonlara sahip olabilirsiniz.

Pinkwomens ailesi olarak Petra Roasting Co. da ağırlanmak ve burada bu keyifi yaşamak bizim için çok güzel oldu. Sizlere tavsiyem kitabınızı alın ve Petra Roastin Co’nun yolunu tutun. 

Keyifli günler 

Adres:

Panorama Selenium Residence, Hoşsohbet Sokaği, 34349 İstanbul

Telefon:(0212) 356 1053

Related Posts

İstanbul’da Görülecek 10 Yer
Lokma / Rumeli Hisarı
Boon Cafe / Çengelköy