Kitapların dünyasına girebilmek çok farklı ve özel bir duygu. Ve ben başka bir kitaba başlamama rağmen hala Teksas’ta ve Peri’nin yanında yaşıyorum..
?
Peri 19 yaşında, ailesini kaybetmiş ve yalnız başına kalmış bir genç kızdır. Babasının yaşadığını ise dedesinin ona bıraktığı mektupla öğrenir ve babasını bulmak için Amerika’ya gider. Asıl olaylar ise babasını bulduktan sonra başlar.
?
Kitap o kadar güzeldi ki etkisinden gerçekten çıkamadım. Yazar sizi yarattığı dünyaya çekmeyi çok güzel başarmış. Peri’nin yaşadıklarını o kadar derinde hissettim ki içim acıdı. Tepkilerine ne diyeceğimi bilemedim çünkü empati kurmak o kadar zordu ki.. Amerika’da geçip Türkvari bir kitap olmak çok zor olsa gerek ? Ama bu kitapta bunu yaşıyorsunuz.
?
Yan karakterleri de en az ana karakterler kadar sevdim bu kitapta. Bunun bir nedeni de yazarın hepsini hikayenin içine çok güzel harmanlamış olması. Ve kitap öyle bir yerde bitti ki ikinci kitap için büyük merak içerisindeyim. Siz de eğer okumadıysanız en kısa zamanda okumanızı öneririm. Kesinlikle çok güzel ve sürükleyici bir kitap.

Puanım => 5 / 5

Tanıtım Bülteninden

Bir baba – kız hikayesi…

Yalnız uyandığı sabahın akşamında bir babası olduğunu öğrenen Peri, Amerika’ya doğru giderken hayal alemindeydi. Tecrübesizliğin girdabında girişilen masum oyun, bir yanlış anlamaya neden oldu.Korkularının getirdiği tedbir, kibirle birleşince detayları gözden kaçırdılar ve yanlış anlaşılma, kabusa dönüştü.Babasını arayan Peri’nin uyandığı kabus, kısacık hayatının sonu muydu yoksa başlangıcı mı?

“Genç kız sadece babasını tanımak istemişti ve o, ona baba yerine bir canavar sunmuştu. Hem de hiçbir kabusunda çekemeyeceği acıları çektiren bir canavar… Aşık bir kız gibi bakıyordu Peri, evet…

Babasına aşık bir kız gibi…”

 

 

Yazar            : Öykü Odabaş

Yayınevi       : Gitane Yayınları

Sayfa Sayısı : 384

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

Bir Tutam Mutluluk / Kitap Yorumu
Yolcu / Kitap Yorumu
Piyonun Son Hamlesi / Kitap Yorumu