Oversized Pantolon Trendi Devam Ediyor

Oversized, yani üzerinizde birkaç beden büyük duran kıyafetler, bu yıl da sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yerini almış görünüyor. Oversizsed modasının temel felsefesi her ne kadar “rahat hisset” olsa da, üzerinizde birkaç beden büyük duran bu kıyafetlerin içinde güzel görünmek de çok önemli.

Daha çok kazaklarda gördüğümüz oversized modası ceket ve pantolonlarda da karşımıza çıkıyor. Hatta çok sevilen ve bir trend haline gelen oversized pantolonlar bu sezon da büyük ilgi görüyor.

Modacılar oversized pantolon tasarımında sınır tanımıyor

Ünlü modacıların tasarımda sınır tanımadıkları oversized pantolon modelleri çok çeşitli kumaşlarla tasarlanıyor. Kot, keten, şifon ve aklınıza gelebilecek envai çeşit kumaşlarla karşınıza çıkabiliyor. Ayrıca kısa, uzun, balon paça ve etekli pantolon şeklindeki modelleriyle meraklılarına sunuluyor.

Bu fotoğrafta gördüğümüz oversized pantolon ince bir kumaşla yapılmış, boyuna çizgilerle çok tanıdık ve bir o kadar da sıra dışı görünüyor.

Bu fotoğraftaki overiszed pantolon tamamen bir pantolon etek havasında ve uçuş uçuş bir kumaşla tasarlanmış. Üzerindeki fırfırlar oldukça romantik bir hava oluşturmuş.

Bu fotoğraftaki oversized pantolon ise bir şalvar gibi tasarlanmış. Bileklerde kapanması bir balon pantolon etek havası oluşturmuş. İncecik, tül bir kumaş kullanılması da giymek için büyük cesaret gerektiriyor. Bu orijinal tasarım gerçekten muhteşem görünüyor.

Oversized pantolonları kombinlemek zor!

Oversized bir kazağı altına bir tayt giyerek kombinlemek çok kolayken; oversized bir pantolonu kombinlemek hiç de kolay olmuyor. Aslında oversized pantolonu doğru kombinleyebilmek tamamen fiziğinizle alakalı. Eğer uzun boylu ve zayıf bir görüntüye sahipseniz oversized pantolon üzerine yine oversized bir parça kullanarak tamamlayabilirsiniz. Bu salaş görüntü inanın çok tarz görünecektir. Eğer uzun boylu iseniz ve geniş omuzlara sahipseniz; pantolonunuzu kesinlikle bir blazer ceket yada minik bir deri veya kot ceketle tamamlamalısınız.

Kısa boylular tercih etmiyor

Oversized pantolonlar uzun boylu kadınlar tarafından çokça tercih ediliyor. Ancak kısa boylu kadınlar bu modayı pek sahiplenmedi. Çünkü zaten çok uzun paçaları olan ve birkaç beden büyük duran bu pantolonları kısa boylu kişilerin tercih etmemesi çok doğal. Aslında kendine güvenen, tarzına ve fiziğine yakıştıran herkes tercih edebilir.