2016 senesiyle beraber yeniden hayat bulan omuz dekoltesi trendi, 2017’ye girdiğimiz şu günlerde de insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Yaz kış demeden her kadının tercih ettiği omuz dekolteli kıyafetler, neredeyse her markanın kataloğunda kendisine yer buluyor. Bluzlardan elbiselere, kazaklardan t-shirtlere kadar birçok üründe rastlayabileceğiniz omuz dekolteleri; kadınların genel görünümlerine de seksapel katıyor. Birçok tasarımcının kıyafetlerine çoktan eklediği omuz dekoltesi detayları, alışveriş mağazalarının da vitrinlerini süslemiş durumda.

moda-omuz-dekolteli-elbise-kombin

Kolay bir şekilde kombinlenen ve birçok durumda kurtarıcımız olan omuz dekolteleri, iş şıklığı olsun, parti şıklığı olsun birçok mekanda güzel görünmemizi sağlamaktadır. İster konsere giderken, isterseniz de önemli bir iş toplantısında rahatlıkla giyebileceğiniz bu kıyafetler sayesinde hem şık hem de seksi bir imaj çizmeniz mümkün olacak.

HANGİ DEKOLTELERİ KULLANMALIYIZ?

Omuz dekolteleri de kendi aralarında farklı tarzlara ayrılmaktadır. Bu tarzları ise şu şekilde sıralamamız mümkün:

moda-omuz-dekoltesi-bluz-gomlek-kombin

Şık omuz dekoltesi: Bir omuzdan diğer omuza komple açık olan bluzlar, iş şıklığı konusunda mutlaka tercih edilmesi gereken çeşitlerdendir. Şık bir pantolonla rahatlıkla kombinleyeceğiniz bu dekolteyi, uygun bir clutchla tamamlayabilirsiniz.

moda-omuz-dekolteli-kazak-kombin

Pencereli omuzlar: Şık bir kazakta ya da bluzda sadece omuz kısmına verilen pencere detayıyla oluşturulmuş bu kıyafetler, özellikle bu senenin modası olarak kabul edilmektedir. Hem şık hem de yerine göre sportif bir güzelliği olan bu omuz dekoltesi özellikle boğazlı kazaklarda sık sık kullanılmaktadır.

moda-tek-omuz-dekolteli-kazak-kombin

Tek omuz dekoltesi: Salaş modellerde çok sık rastlanan bu dekolte detayı da bohem tarzda sık sık kullanılmaktadır.

NEDEN OMUZ DEKOLTESİ?

Omuz dekoltesi özellikle acil durumlarda kurtarıcımız olarak kabul edilmektedir. Aniden çıkan bir toplantı ya da davete giderken neredeyse hiç çaba harcamadan şık olmamızı sağlayan ve tüm gözleri üzerimize çeviren bu omuz dekolteleri sayesinde, vakitten de tasarruf etmekteyiz.

Özellikle güzel bir omza sahip olan bayanların mutlaka tercih etmesi gereken bu moda sayesinde, kombinlerinizle herkesi büyüleyebilir ve seksapalitenizi de katlayabilirsiniz. “Off the shoulder” olarak da bilinen omuz dekoltesi, şimdiler de sokak modasını da etkisi altına almış bir durumda.