Ölümsüz Aşkın 5 Kuralı

Herkes aşık olduğu kişiyle ölümsüz olmak ister. Bir an vardır, ellerinizin buluştuğu, diz dize, göz göze olduğunuz an. O an dünyanın durmasını istersiniz. Kafanızda canlanan bir Frank Sinatra müziği hayal edin. Karşınızda aşık olduğunuz kişi. Gözleri gözlerinizde, elleri ellerinizde. Eski filmleri yaşıyorsunuz. Sanki o an dünyanın sonu gelse umurunuz da olmaz. Sanki son anlarınızı yaşıyormuşsunuz gibi. Her şey 80′ lerden kalma bir aşk filmi gibi. Aslında her şey istediğiniz gibi. Sonra bir gün… karşı taraftan bir söz geliyor size, “ben aşkımı yitirdim” veya daha da büyüğü “ben ayrılmak istiyorum, eskisi gibi değiliz.” Ne kadar acı sözler. Aslında bazen bunları demesine bile gerek kalmaz. Bazen bazı ilişkiler zamanla rutine biner. Her şey sıradanlaşır. Yaptığınız her şey sıradanlaşır ve bunun farkına vardığınız zamanda iş işten geçmiş olur.

Unutmayın; aşk nankördür. Onu beslemezseniz, onun ateşini körüklemezseniz sönecektir. Küllerinden tekrar ateşe vermek çok uzun uğraşlar olur. Bazen bu aşkı körükleyen siz olun. Eğer tek başınıza yetemiyorsanız, sevgilinize, eşinizle bu durumu konuşun. Ondanda yardım isteyin, eğer zaten oda bunun farkındaysa size yardım edecektir. Ne demiş Cemal Süreyya; ölümdür yaşanan tek başına, aşk iki kişiliktir.

Pink Women’s olarak sizlere ölümsüz aşkın 5 kuralını açıklıyoruz.

1) Saygılı Olun

Bildiğiniz gibi her şeyin başı saygıdır. Saygı olursa sevgi olur, sevgi olursa aşk olur. Karşınızdakinin hayatına, yaşamına, konuşmasına, davranışına en önemlisi direk kendisine saygı duymuyorsanız eğer ayrılık kesindir. Unutmayın siz onu en başta öyle kabul ettiniz. Onu değiştirmek istemeyin, onu törpülemek isteyin. Anlayış gösterecektir.

olumsuz-askin-5-kurali-saygili-olmak-karsilikli-konusmak

2) Tartışmalarda Bağırmayın

Bir kızıl derilinin dediği gibi; sesiniz ne kadar yüksek çıkarsa kalplerinizin arasındaki mesafe o kadar geniştir. O yüzden karşınızdakinin kalbine ulaşmak için bağırarak konuşursunuz. Ne kadar alçak sesle konuşarak anlaşırsanız kalpleriniz o kadar yakındır. Hatta çok mutlu olan insanlar sadece gözleriyle anlaşır. Buda kalplerinin iç içe girdiği anlamına gelir.

olumsuz-askin-5-kurali-tartisma-bagirma

3) Hayatınıza Renk Katın

Bu zamana kadar hep aynı şeyleri yapıp hayatınızı rutine soktunuz. Aşk hayatınıza biraz daha hareket katma zamanı geldi. Birlikte farklı aktiviteler yaparak kendinizi eğlendirin ve aşkı alevlendirin.

olumsuz-askin-5-kurali-hayatiniza-renk-katin-eglenmek

4) Empati Yapın

Bir ilişki de olması gereken en temel kuraldır empati yeteneği. Bir olay olduğunda karşınızdakini direk suçlamak yerine sakin kalıp önce empati yaparak olayları algılarsanız çözmeniz bir o kadar basit olur.

olumsuz-askin-5-kurali-empati-yapmak

5) Sürprizler Yapın

Arada sırada yapılan küçük sürprizler aşkınızı taze tutacaktır. Sadece özel günlerde değil, normal yaşantınızda da küçük veya büyük sürprizler iki kişi içinde mutluluk verici olacaktır.

olumsuz-askin-5-kurali-sevgiliye-supriz-yapmak