Olmazsa Olmaz Fırfırlı ve Volanlı Kıyafetler

Bu sezon fırfır ve volan modası adeta zirveyi yaşadı. Sokak modasında, romantik elbiselerde ve hatta plaj modasında bile bol bol fırfır kullanıldığını gördük. Kullanılan fırfır ve volanlar moda dünyasında bir vazgeçilmez haline geldi. Düz kesim bluzlar, elbiseler, gömlekler; kol uçlarında volan detayı ile farklı bir havaya bürünüyorlar.

Fırfır ve volan etkisi tüm moda dünyasının favorileri arasına girmiş görünüyor.

Eskiyi çağrıştıran fırfır ve volanlar modern bir havaya bürünüp karşımıza çıkıyor. Moda dünyasında şöyle bir baktığımızda, dünyaca ünlü çoğu modacının koleksiyonlarında fırfır ve volan etkisine kapıldıkları aşikar. Modacıların fırfır ve volan kullanımında hiçbir sınırı yok jean dan tutun da uçuş uçuş kumaşlara kadar her tür kumaşta kullanılıyor. Ayrıca desenli, sade, çizgili… her renkte ve desende fırfır ve volan görmeniz mümkün.

Elbiselerde fırfır ve volan etkisi

Günlük maksi ve mini elbiselerden tutun da gece elbiselerine kadar her tarzda fırfır ve volana rastlamak mümkün. Günlük elbiselerde genelde açık renkler, çiçek desenlerini barındıran uçuş uçuş kumaşlar tercih edilmiş. Özel davetler için tasarlanan elbiselerde ise tok kumaşlarla beraber tül ve danteller kullanılmış. Kullanılan tül ve danteller, fırfır ve volanları oldukça romantik bir hale getirmiş.

Gömlek ve bluzlarda fırfır ve volan modası

Gömlek ve bluzların özellikle kol kısmında kullanılan volan o parçayı çok farklı bir havaya sokabiliyor. Bluzların kollarındaki kat kat inen abartılı fırfırlar altına kombinlenen çok sade bir parçayla inanılmaz şık bir görüntü oluşturuyor

Eteklerde fırfır ve volan rüzgarı

Sanırım fırfırın en çok yakıştığı parça eteklerdir. İster maksi, ister midi, ister mini olsun… Fırfır detayı, eteklerde oldukça şirin duruyor.

Plaj modasında fırfır etkisi

Hemen hemen her parçada kullanılan fırfır, plaj modasında da yerini aldı. Bu minicik parçalarda bile fırfır detayı kullanan modacılar, gerçekten tasarımda sınır tanımıyorlar.

Volan ve fırfırların o kadar sihirli bir etkisi var ki en sade ve düz parçalara bile farklılık ve hareket katabiliyor.

Eğer çok sade kıyafetlerinizden sıkıldıysanız, gardırobunuza fırfır ve volan detaylı parçalara yer vererek biraz hareket katmaya ne dersiniz?