Oğlak Burcu

Oğlak Burcu (21 Aralık – 20 Ocak)

Her zaman kendilerinden emin olan Oğlak burcu insanlarının kişilikleri de oldukça güçlüdür. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve itici görünseler de, aslında sıcak ve samimi insanlardır. Sabrın ve mantığın temsilcisidir oğlak burcu. Sorumluluk duygusuna önem veren Oğlakların inançları ve değer yargıları sağlamdır. Kararlı olma üstün bir yetenek olarak ön plana çıkar.

Paraya çok fazla önem verirler ve hayatlarındaki en büyük amaçlar daima kazanmaktır. Oldukça şanslı olan Oğlak burcu insanları, geleneksel yaşamak isterler ve değişimden hoşlanmazlar. Hassas karakterlere sahip olan Oğlak burcu insanları, özgürlüğüne düşkündürler. Azimli ve son derece istekli bir yapıya sahiptirler

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Çoğu zaman aşka önem vermezler gibi görünürler. Aslında çekingen yapıya sahiptir. Bu yüzden çoğu zaman yalnız kalırlar. Ama bir ilişkiye başladıkları zaman içten, samimi ve sıcak bir ilişki yaşarlar. Aşktan daha çok iş onlar için daha önemlidir. Evlenene kadar hayatlarına pek fazla insan girmez. Ama hayatına biri girdiği zaman ve sevdiklerinde o kişiyi sahiplenirler ve sadık kalırlar. Adeta gözleri başka kimseyi görmez.

Oğlak Burcu Nelerden Hoşlanır

Oğlak burcu insanları parasal olarak güçlü olmaktan ve bu anlamda kazançlar elde etmekten hoşlanır. Değer verdiği insanlarla zaman geçirmekten hoşlanırlar. Spor yapmaktan, hobilerine zaman ayırmaktan ev yaratıcı olmaktan hoşlanırlar. Edebiyat yapmaktan büyük keyif alırlar. Ancak, tüm bunları yapmak için öncelikle iş hayatlarından fırsat bulmaları gerekir. Öncelik her zaman iş hayatlarıdır.

Element: Toprak
Gezegen: Satürn (disiplin ve düzenli olma)
Renk: Mavi, siyah, beyaz
Gün:  Cumartesi
Sayı:  8, 9, 62
Çiçek:  gül, kadife çiçeği, kamelya
Koku:  Kamelya, çam, fulya
İyi anlaştığı burçlar: Boğa, Başak
Kötü anlaştığınız burçlar: Koç, Yengeç, Terazi
Başarılı olabileceği meslekler:  Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik.

Burcun ünlüleri: Ava Gardner, Benjamin Franklin, Elvis Presley, Federico Fellini, Filiz Akın, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Martin Luther King, Semra Özal.