Ney’le Mey’le / Nevizade

Merhabalar sevgili okurlarım,

Geçmiş olduğumuz 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü özür dileyerek kutluyorum. Toplumda kadın olarak var olmanın zorluklarını, görünürlüğümüzün ne kadar kısıtlı olduğunu bilerek ve bunu her gün defalarca hissederek yaşamımızı sürdürüyoruz. Ancak bu tabular bir gün bitecek bunu ise biz kadının gücü çözecek. Bir olduktan sonra kendimize inandıktan sonra ve de ataerkil topluma direnerek bunu yapacağız. Kadının gücü bir gün çıkacak. Her gün karşımıza çıkan kadın cinayetleri, tacizleri vb. gibi haberler muhakkak görüyoruz. Son zamanlarda da Beşiktaş’da yaşanan bir takım olaylar üzerine mekan tercihimi meyhane tadında olan ortamlara yönelttim.

mekan1

 

Sizleri İstanbul’un göz bebeği olan Nevizade’ye götüreceğim. İlla ki duymuş ya da defalarca gitmiş olduğunuz Nevizade’nin o havasını o sıcaklığını da hissetmişsinizdir. Nevizade, alkollü bir gece tercih edecekseniz muhakkak aklınıza gelecek tercihler arasındadır. Kendini o sokakta ilk meyhane olarak tanımlayan Ney’le Mey’le adında bir mekan vardır ki o mekan ne güzeldir ne içtendir öyle.

Açık ve kapalı alana sahip olan Ney’le Mey’le meyhanesi siz değerli müşterilerini en iyi şekilde ağırlamak konusunda oldukça iyi bir iş çıkarmaktadır. Gelen müşterilerinin de bilmiyorum belki bana denk gelmiştir  ama çok sıcak kanlı ve muhabbete açık insanlar olduğunu söylemeliyim. Meyhanede muhabbet başkadır tabiri burası için geçerli 🙂  Her şeyin yanı sıra bu tür mekanlarda bayanlar olarak eğlenebilmemiz son zamanlarda sıkıntılı bir şekilde yansıtılmış olmasına karşın Ney’le Mey’le bu konudaki hassasiyetleriyle dikkatimi çeken mekanlar arasında şuanda ilk sıralarda. Lezzetlerinden ve menünün bol çeşitli olmasından bahsetmiyorum bile o kadar iyi.

neylemeyle_525-277

Mezeleri tercih etmenin yanı sıra ana yemekte daha önce hiç tatmadığım fesleğen soslu ızgara balık köftesi oldu. İlginç ama damakta muazzam bir lezzet bırakan bu yemeği denemenizi öneririm. Havalar tam formunu kazanmadan akşam o güzelim esintisinde Ney’le Mey’le meyhanesinin tadını çıkarın. Eğer ki Ankara’da yaşıyorsanız Nevizade’den sonra açılan Ankara şubesini de ziyaret edebilirsiniz. 

Adres:

Hüseyinağa Mahallesi, Nevizade Sokak,
No 12, Nevizade, Beyoğlu/İstanbul
0 212 249 81 03

Via Flat/Yaşam Sokağı Söğütözü/Ankara

0 312 219 12 19