İlişkiyi Ayakta Tutmanın Yolları

Çoğu zaman etrafımızdaki çiftleri gördüğümüz de “ne kadar da mutlu bir çift” dediğimiz olmuştur. Ve çoğu zaman da “acaba bunu nasıl başarıyorlar?”  sorusunu sormuşuzdur kendimize. Aslında bunun tarifi yoktur. Yani bize sorsanız bunun tarifi olmamalı zaten. Mutlu olmak  sevgiyle başlar. Önce sen mutlu olursun, sonra yanındakini mutlu edersin. Sonunda da beraber mutlu olursunuz zaten. Yani bir silsile içinde gider bu. 

“O mutlu oluyorsa, bende olurum” diye kendinizi yıpratmayın. Zaten bu kafayla giderseniz de çok mutlu olacağınızı sanmıyoruz. Bir insan önce pozitif olmalı ve kendi isteği doğrultusunda, inat yapmadan mutlu olmayı istemeli. O mutluysa bende mutlu olurum derseniz, mutlu olamazsınız. Aslında olursunuz ama sahte ve geçici bir mutluluk olur bu. Dediğimiz gibi mutlu çift olmanın aslında yolları yok. Bir yolu vardır oda sevmektir. Ama gerçekten sevmek. Öyle dilinin ucuyla değil, yürekten sevmek, karşılıklı sevmek. O zaman mutlu oluyorsunuz zaten. 

Ama “Yok kardeşim. Biz seviyoruz, tamam eyvallah. Ama bunun bir yolu falan olmalı” diyorsanız hala, o zaman Pink Women’s yine imdadınıza yetişiyor. İlişkinizi ayakta tutacak birkaç tüyo veriyoruz.  

Not: Tek başınıza denemeyiniz! Yanınızda bir sevgiliniz olmalı…

1- Kafanızı Değiştirin

 

Evet ilk yapmanız gereken şey bu. Şu kafanızı bir değiştirin. İlişkilerde hiçbir zaman şunu ilk erkek yapmalı, bunu ilk kadın yapmalı konuşması geçmemeli. Bu geçtiği zaman hep kaybeden olacaksınız. Ki “ilk mesajı o atsın” veya ” ilk o bana açılsın” diye bekleyenler bir ilişkiye başlayamamıştır, üstelik başlasa bile kısa sürede ayrılmışlardır. O yüzden erkek şunu, kadın bunu yapmalı demeyi bırakın. İçinizden geliyorsa siz yapın. İlişkilerde gerçekten kadın ve erkek eşittir. Eşit olmalıdır. 

2- İlişkinizi Ayakta Tutun 

İlişkinizi her zaman canlı tutmalısınız. Şu ölü toprağını atın artık ilişkinizin üzerinden. Onun sürpriz yapmasını beklemeyin, siz yapın. Bu ilişkiyi ayakta tutacak olan sizsiniz. Nasıl ayakta tutarsınız söyleyelim hemen. Ya partnerinizi alın karşınıza oturup konuşun ya da siz sürprizler yapın. Oda eşek değildir zaten siz iki, üç eğlenceli bir şey yaptığınız zaman oda o tarz bir şeyler yapmaya başlayacaktır. Böylelikle ilişkiniz hep hareketli, hep canlı kalacaktır.  

3- Birbirinizi Dinleyin 

Şu dünyada birisini sevmişsiniz, hatta sizi seven birisini bulmuşsunuz. Onu dinlemeyip ne yapacaksınız Allah aşkına. Oturun birbirinizin dertlerini dinleyin, birbirinizin yanında olun. Özellikle zor zamanlarınızda yan yana olursanız, mutlu anlarınızın tadı daha bir güzel olur. Tartışmayın. Tartışırken de birbirinizi dinleyerek tartışın. Bunu yaptığınız zaman tartıştığınız konunun ne kadar saçma olduğunu göreceksiniz. Çünkü iki seven insan sadece saçma konularda ve ilişkileri monotonlaştığı zaman tartışır. 2. madde de dediğim gibi. 

4- Bağırmayın 

Şu bağırma huyunuzu bırakın. Tamam sinirlisiniz, tamam özel gününüzdesiniz ve karşınızdaki hödük sizi anlamıyor olabilir. Ama bağırarak kendinizi anlatamazsınız ona. Ayrıca bağırdığınız zaman da birbirinizden uzaklaştığınızın farkında bile değilsiniz. Siz bağırıyorsunuz, o bağırıyor. Eee konu ne? Konu yok. Bir bakmışsınız eski konular açılmış, hatta sizden önceki yaptıkları şeye bağırır olmuşsunuz (ki buna hakkınız yok). O yüzden sakin kalırsanız, gündeminizdeki konuyu daha kolay çözersiniz. 

5- Sevin, Sadece Sevin 

Birbirinizi sevin. Birbirinizi sevdiğiniz zaman mutlu olursunuz zaten. Diğer maddeler, sadece bir yol gösterici. Ama birbirinizi yürekten sevdiğiniz zaman o maddeleri ve fazlasını istemeden olsa yapıyorsunuz zaten. Siz sevdikçe her şey daha pembe, her şey güzel olacak.