Modaya Dair Yanlış Bildikleriniz

Moda kişiden kişiye daha doğrusu zevke ve beğenilere göre sürekli olarak değişen bir kavramdır. Ancak moda hakkında ne kadar doğru bilgiye sahip olduğumuz ise tartışılır. Moda  kavramı her ne kadar kişiden kişiye değişen bir şey olsa da moda denildiğinde kesinlikle olması gereken veya olmaması gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. İşte modaya dair yanlış bildikleriniz:

Koyu tonlar bir arada kullanılmaz

moda, siyah ve lacivert, victoria beckham

Bu kesinlikle moda ile ilgili en bilindik yanlış bilgilerden birisidir. Bu kavramı örneklendirecek olursak lacivert ile siyahtan başlayabiliriz. Özellikle lacivert ve siyahın kesinlikle birlikte kullanılması gerektiği söylenir. Oysa iki renk de en asil ve ağır renklerden birisi olduğu için de uygun bir kombin yapıldığında kesinlikle en şık duran renklerden birisidir. Bunun için de uygun kombin içinde sizler de siyah ile laciverti tercih edebilirsiniz.

Çanta ile ayakkabı kombini

moda, çanta ve ayakkabı

Bu durum hem bayanlar için hem de erkekler için aynıdır diyebiliriz. Kadınlarda çanta ve ayakkabının aynı renk  olması gerektiği düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Aslında moda olanın her ikisinin de farklı tonda olması gerektiğini de ayrıca belirtmek isteriz. Bununla birlikte renkler içinde kemer ve ayakkabı kombini de aynı durum içinde gösterilmektedir. Oysa uygun bir kombin yapıldığında renk farklılıklarının bile fark edilmediğini sizler de görebilirsiniz.

Kışın beyaz giymeme

moda, kış, beyaz

Belki de moda ile ilgili en sık yaşadığınız durumlardan birisidir. Kış mevsimi aslında beyazın rengidir. Bu yüzden de sizler de kış mevsiminde beyazın ve krem renginin tonlarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz kombinlerini kışın en şık olan kombin çeşitlerinden birisi olduğunu da  ayrıca belirtmek isteriz.

Desen uyumu

moda, desenli kıyafet

Desenli kıyafetler herkes tarafından tercih edilen bir kombin değildir. Özellikle birbirinden farklı desenlerin bir arada kullanılması bazen kafa karıştırıcı bir durummuş gibi gelebilmektedir. Oysa farklı renklerin ve zıt desenlerin bir arada kullanılması en moda olan kombin çeşitlerinden birisidir. Sizler de desenli bir etek tercih ediyorsanız yine desenli bir bluz ile de şık bir kombin yapabilirsiniz. Üstelik desenler ne kadar zıt olursa o kadar şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Related Posts

2016 “Renkli” Bir Yıl Olacak
Sevgililer Günü Hediye Seçimi