Microblading Hakkında Merak Edilenler

Microblading nedir?

Microblading kalıcı makyaj, deride epidermis isimli bölgeye uygulanan renk pigmentleri sayesinde ve kalıcı makyaj kıl tekniğine oranla çok daha fazla sayıda ince iğne kullanılarak yapılan dolayısıyla çok daha doğal bir görünüm sağlayan kalıcı kaş uygulamasıdır… Microblading uygulaması ile yapılan kaşlar, 6 ay ile 1 yıl arasında kullanım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kaşların daha doğal ve canlı görünmesi için her yıl besleme işlemi yapılmalıdır. En doğru sonuçlar ve en iyi uygulama için uygulamayı yapanın uzman bir el olması da çok önemlidir…

Kalıcı makyajın en temel uygulamalarından bir tanesi olan kalıcı kaş uygulamaları arasında özellikle sağladığı doğal görünüm ve kolay uygulama ile Microblading yöntemi son yılların en çok tercih edilen kaş yapım uygulamaları arasında yerini almış durumdadır. Dünya üzerinde makyaj uygulamalarının çeşitlenmesi teknolojinin de gelişmesi ile birlikte kalıcı makyaj ismi verilen sektörde de gelişmeler meydana gelmiştir. Özel tekniklerle uygulanan bu yöntemde kişiler her gün saatlerce makyaj yapma süreci yaşamadan her an güzel bir görünüme sahip olabiliyor. Geçmişten bu güne çeşitli dövme uygulamaları ve daha farklı yöntemlerle yapılan kaş uygulamalarında zaman içerisinde renk değişimleri veya silinmeler gibi sorunlar oluşabilmekte. Fakat özellikle son yıllarda geliştirilen yöntemler arasında olan Microblading yöntemi bu tarz sorunları yol açmadan uzun süreli kullanım sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir.

Kalıcı Microblading Uygulamanın Bakımı

Microblading kalıcı makyaj uygulamasının ömrü cilt tipine göre farklılık gösterir. Kimi cilt yağlı, kimi cilt kuru, kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir. Microblading kalıcı kaş uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur. Uzman kişinin önerdiği krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Kabukları erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltırsınız. Sürekli güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kaşın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar kalıcı makyaj yapılan bölgeye güneş ışınlarından korumak gerekir güneşlenmeden önce yüksek faktörlü bir krem ile önlem alınmalıdır.

Microblading Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Microblading 3D kaş uygulaması öncesinde daha konforlu bir çalışma olsun diye kaş lokal olarak uyuşturulur. Daha sonra altın oran pergeli veya kaş ölçme cetveli ile kaş ölçeklenmesi yapılır. Yüz şeklinize uygun olacak ve abartılı olmayacak, doğal olacak şekilde kaş tasarlanır. İşlem yapılacak kişininde onayı alınır. Kıllarınız kadar ince neredeyse gerçek kıllarınızdan ayırt edilmeyecek kadar çizgiler yapılır. Profesyonel bir elde inanılmayacak kadar doğal ve natürel görünür.

Microblading  Kaş Uygulaması Kimlere Yapılır?

Microblading kaş uygulaması kaşı ile sorunu olan herkes için uygun bir tekniktir. Doğallığı ve natürelliği ön planda tutan fazla abartıyı sevmeyenler için ideal bir yöntemdir. Kaşı hiç olmayanlar, kaşı seyrek olanlar, kaşında simetri bozukluğu olanlar, şekil değiştirmek isteyenler, bakımlı ve güzel görünmek isteyenler için vazgeçilmez bir yöntemdir.

Microblading Kaş Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

1-Hamilelere

2-Şeker hastalarına

3-Kanama ve pıhtılaşma sorunu yaşayanlar

4-Psikolojik takıntılı kişilere

5-Hiv virüsü taşıyanlara

6-Sedef Egzama gibi cilt hastalığı olanlara kalıcı makyaj uygulaması yapılmamalıdır.

En çok sorulan soru Microblading kalıcı kaş abdest gusül almaya engel midir?

Microblading uygulaması ciltteki gözenekleri kapatmaz. Uygulama sonrası cildiniz nefes almaya ve terlemeye devam eder. Cilt altına su geçer. Netice olarak bölge terlemiyor ve su geçmiyor olsaydı bölge çürürdü. Bilimsel olarak böyle bir şey söz konusu değildir. Tabi ki abdest alabilirsiniz her hangi bir engel yoktur.

 

 

 

Hatice Akyol 

Permanent MakeUp Tutor / Kalıcı Makyaj Eğitmeni