Microblading 3D İhtiyacı Olan Kaşlar

Güzellik için ve daha dikkat çekici bir yapıya sahip olmak adına yeni etkili ve kalıcı yöntemler kullanılmaya devam ediyor. Özellikle son zamanların sık kullanılan ve avantajları ile fark yaratan yöntem olan Microblading kalıcı kaş makyajı bayanlar için tartışmasız en ideal ve kaliteli yöntemlerden biridir. Dikkat çekici bir güzelliğe sahip olma fırsatı bulan bayanların, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmesi de önemlidir. Estetik dünyası kapsamında uygulamaya koyulan yüz binlerce uygulamanın insan sağlığını olumsuz anlamda etkilemediğini yada herhangi bir en küçük dahi zararı vermediğini söylersek ne yazık ki yalan söylemiş oluruz. Günümüze kadar gelmeyi başaran bir çok uygulamanın dahi insanların özellikle cilt sağlığına olumsuz etkileri bulunmaktadır. Estetikteki zarar kavramını birde Microblading 3D kıl tekniği  işlemi  açısından değerlendirmeye aldığımızda  sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmadığını ve işlemin herhangi bir risk faktörünü de elde etmediğini size gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Görüntü anlamında da zarar görmek istemiyorsanız o halde uzman birini tercih etmelisiniz. 

Microblading 3D kaş uygulamasına ihtiyacı olan kaşlar:

1- Herhangi bir kaza yada travma ile kaş bölgesinin yaralanması sonucunda Microblading kıl tekniği çok uygun olacaktır.

2-herhangi bir hastalıktan dolayı dökülen kaşları olanlar.

3-Kaşları seyrek ve ince telli olanlar.

4-Kaşlarında simetri bozukluğu olanlar.

5-Kaşlarının şeklinden memnun olmayan kişiler.

6-Kaşları olup fakat açık renk olan kişiler.

7-Kaşlarında ara ara boşluklar varsa bu kişilerin Microblading 3D kıl tekniği için uygun kişilerdir.

Avantajları nelerdir?

1- Her gün kaş makyajı yapmak zorunda kalmazsınız.

2-Makyajlı değil doğal görünümlü kaşlara sahip olursunuz.

3-Havuza veya denize girdiğinizde çıkmayan kaşlarınız olur.

4-Mükemmel kaş tasarımı ile insanlara çok daha güzel görünürsünüz.

5- Zamandan kazanırsınız.

Düzeltme Uygulaması

Hatalı olan kaş düzeltilecek ise öncelikle eski mevcut  iz yok edilmelidir. Yanlış işlemin lazer ile silinmesi tavsiye edilir. Büyük alanlarda ten rengi ile kamuflaj deriye yine renk vermek olduğu için önermiyoruz. Bir diğer silme işlemi de rejuvi ( ilaçla sildirme ) yöntemidir.

Microblading’te hangi yöntemler uygulanıyor?

1-Microblading 3D kıl tekniği kaş, Japon metodu %100 doğal kaş görüntüsü.

2- Permanent Micro Point (mikro noktalar özel çalışma)

3-Permanent Micro Simulacrum(mikro gölgeler özel çalışma). 

Çoğunlukla kalıcı kaş çalışması yaparken Microblading 3D kıl tekniği ile yapıyoruz. Uygulama duruma göre farklılık arz edebiliyor. Bazı kaşlarda tüm teknikleri uyguladığımızda olabiliyor. Mühim olan doğal görüntüyü yakalamak. Tüm teknikler başarılı bir şekilde bir kişide de uygulanabilir. Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir. Yada üç teknik birden uygulanabilir.

 

 

Hatice Akyol 

Permanent MakeUp Tutor / Kalıcı Makyaj Eğitmeni