Son dönemlerin popüler diyet listelerinden biri meyve diyeti. Fazla kilolardan kurtulmak veya formunuzu korumak istiyorsanız eğer meyve diyetini sizler için öneriyoruz. Meyve diyeti açlığınızı bastıracak ve sağlıklı olması nedeni ile de sağlıksız diyet listelerinin önüne geçecek. Bu güne kadar bir çok diyet yapmış olabilirsiniz fakat istediğiniz sonuca varmamış olabilirsiniz. Bütün diyetler mide küçültme amaçlı yapılır fakat bir çok diyet aç kalmanızı ve sağlıksız kilo vermenizi sağlar. Bu yüzden sağlığınızdan olmada kaçınılmazdır. Meyve diyeti uyguladığınız zaman hem tokluk hissinizi arttıracak hem de içerdiği vitaminler ile vücut direncinizi arttıracaktır. Fakat bildiğiniz gibi her şeyin fazlası zarar. Fazla vitaminlerde sizi olumsuz etkileyebilir. Birde bilmeniz gereken en önemli olay ise diyet yaparken hayatınızdaki diğer aktiviteleri de düzene sokmanız. Uykunuz, öğünleriniz bir düzen içinde olmalı. Hep kilo vermenizi veya formunuzu korumanızda faydası olacak hem de vücut direncinizin düşmemesini sağlayacak. Diyet yaparken mutlaka spor yapmanız gerekmektedir. Özellikle kilo vermek amaçlı yaptığınız diyette spor en önemli aktiviteniz olmalı ki hem sağlıklı kalın hem de kilo verirken sarkmış olan derilerinizi toplayabilirsiniz.

Şimdi sizlere küçük bir meyve diyeti listesi vereceğiz. Fakat bir diyetisyene başvurmanız sağlık açısından daha yararlı olacaktır. Yazarlarımızdan Diyetisyen Merve Emek ile görüşebilirsiniz.

İlk Üç Gün İçin Yeşil Meyve

Meyve-Diyeti-yeşil-meyve

Kahvaltı dahil olmak üzere, öğlen ve akşam yemeklerinde yeşil meyve yemelisiniz. Yeşil elma, armut, kivi, ananas ve salatalık gibi ürünleri tüketmeniz gerekmektedir. Fakat bunları bir adet ile sınırlandırmalısınız. Kahvaltıda bir adet yeşil elmanın yanında bir su bardağı yağsız yoğurt ve bir bardak açık çay serbest.

Öğlen yemeklerinde bir tabak az yağlı yada yağsız pirinç.

İkindi de bir fincan çay yanında iki adet kivi ya da salatalık. Alternatif meyve bir adet yeşil elma yine başrolde.

Akşam yemeklerinde; az zeytinyağlı limonlu balık buğulama yanı sıra bir adet haşlanmış patates ve iki dilim ananas.

Yatmadan önce, bir fincan ıhlamur ile mideleri kapatıyoruz.

Sevindirici haber: Üç gün boyunca kahvaltı ile öğle yemeği ara öğününüz 1 adet muz.

İkinci Üç Gün Sarı Meyve

Meyve-Diyeti-sarı-meyve

Kayısı, şeftali, portakal, kavun gibi sarı meyveler, diyet boyunca şeker eksikliğinizi düzenleyecek meyvelerdir. İlk uyandığınız da güne bir bardak ılık su ile başlayın.

Kahvaltıda iki adet şeftalinin yanın bir bardak yağsız yoğurt yiyebilirsiniz.

Ara öğünde sadece iki adet kayısı yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinde bir adet haşlanmış patates, dilimlenmiş domates ya da bir dilim kavunun yanında jambon dilimleri ya da küçük dilim peynir var.

İkindi de bir fincan çay yanında beş kayısı, bir şeftali yada alternatif başka bir meyve ve istediğiniz kadar muşmula yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde patates ya da bir tabak domatesli spagetti makarna yanında şeftali kompostosu ya da karışık sarı meyveler serbest. Makarna yerim ama aklım kilolarım da kalır diyorsanız fırında balık da olur.

Yine yatmadan önce bir fincan ıhlamur içiyorsunuz.

Üçüncü Üç Gün Kırmızı Meyve

Meyve-Diyeti-kırmızı-meyve

Yine güne bir bardak ılık su ile başlıyoruz.

Kahvaltıda bir kase yoğurtlu mısır gevreği, bir salkım üzüm, bir fincan açık çay.

Ara öğünlerde bir kase kiraz yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinde  bir kase suda ve sütte haşlanmış pirinç ve bir kase yeşil salata ya da taze erik ve salam dilimleri ve bir bardak çilekli süt.

İkindide bir dilim büyük karpuz yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde bir porsiyon domatesli balık, iki adet haşlanmış patates, bir kase limonlu çilek ya da karışık deniz ürünleri yanında bir kase limonlu kiraz.

Yatmadan önce, yine bir fincan ıhlamur ve iki adet kuru erik.