Kontür – Aydınlatma Teknikleri

Kontür, aydınlatma ve allık hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Kontür ve aydınlatma son dönemlerde en çok duyduğumuz makyaj terimlerinden.Yüz hatlarımızı belirginleştirmek için bu iki yöntem en ideal yol. Ünlülerin makyajlarına dikkat ettiyseniz, genellikle yüz hatlarını vurgulayan makyaj modellerini tercih ettiklerini görebilirsiniz. Profesyonel makyajın temelinde de yüz hatlarını ortaya çıkarmak ve yüz güzelliğini vurgulamak yatar. Sizler de evinizde makyaj yaparken bazı teknikleri uygulayarak yüz hatlarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

makyajla yuz hatlari nasil vurgulanir

Bunları sırasıyla sizinle paylaşmak istiyorum.

1. Adım

Kontur sanatı ile yüzünüzde muhteşem bir gölgelendirme çalışması yapabilirsiniz. Doğru gölgelendirme çalışması ile burnunuzu daha küçük, yanaklarınızı daha ince ve yüzünüzü daha gergin gösterebilirsiniz.

2. Adım

Yanaklarınızın yüzünüzü daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, makyaj ile yanaklarınızın daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, kulağınızın yönünde yanaklarınıza çapraz bir çizgi şeklinde allık uygulamaktır. Eğer elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız, elmacık kemikleri üzerine daire şeklinde bir hareketle allık sürebilirsiniz.

3. Adım

Burnunuzu daha ince gösterebilirsiniz. Yüz hatlarınızı vurgularken burnunuzun büyüklüğünden şikayetçiyseniz, daha küçük bir burun görünümü için doğru bir gölgelendirme çalışması yapmalısınız. Burnunuzun iki yan tarafına koyu tonlarda gölge yapın. Burnunuzun üst köprü kısmına ise bronz tonlarda bir allık sürün.

4. Adım

Yüzünüzü daha ince gösteren makyaj teknikleri ile sizler de ayna karşısında kendinizi mükemmel hissedebilirsiniz. Bunun için yüzün merkezini özellikle vurgulamanız gerekir. O nedenle yüzün yan kısımlarını koyu tonlarda bir gölgelendirme yapmalısınız. Çene, alın, burun bölgesine allık uygulayın. Seçtiğiniz allığın bronz renkte olması daha güzel sonuçlar ortaya çıkarır. Elmacık kemiğinin alt kısmına koyu tonda bir fondöten uygulayın. Elmacık kemikleri üzerine ise daha ışıltılı bir allık uygulayın. Kaşlarınızın da kalın olması önemlidir. Kedi gözü makyaj ise, yüzü ince göstermenin bir diğer tekniğidir.

5. Adım

Çene kemiğiniz daha dışa doğru çıkıksa, çene kemiğinin geri planda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de çene bölgesine koyu tonlarda bir gölgelendirme yapabilirsiniz. Işıltıyı yanaklarınıza ve göz çevrenize vermelisiniz.

 

Yeni makyaj trendleri, var olan temel makyaj teknikleri ve cilt bakımı ile ilgili açıklayıcı postlarımı takip edebilmek ve anında haberdar olmak için Pink Womens’a üye olmayı unutmayın.

Sevgiler.