Makyaj Çantanızda Olması Gereken 5 Ürün

Kadınlar çantalarına genellikle ne koyarlar? Tabi ki makyaj malzemesi. Bu yüzden yanınıza aldığınız makyaj malzemelerinizi doğru seçmeli ve zor duruma düşmemeli.

Olmazsa olmazlarınız çantanızda en az 5 ürün

1. Göz kalemi

Göz makyajı olmazsa olmaz. Gittiğiniz ortamda göz makyajının bir sebepten dolayı akmış ya da bulaşmış olabilir. Bu yüzden kullandığınız göz kalemini makyaj çantanızın 1. dereceden önemli ürünü olarak görün.

2. Ruj

Kadın dediğin bakımlı olur ve sade dudaklarla bir ortamda bulunmaz. Yemek yedikten sonra dahi kısa bir mola ile hemen rujunu yeniler.

3. Allık

 Allık uçucu bir yapıya sahip olduğu için sürekli tazelemek gerekir. Çantanızdan asla eksik etmeyin.

4. Rimel

Göz makyajının ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Bu yüzden kirpiklerinizin çevrenizdekileri cezbetmesi için çantanızda olması gereken en önemli ürünlerden biri. Gözlerinizin ifadesi kaybolmasın.

5. Transparan Pudra

Aslında tek başına dev bir ordu diyebiliriz transparan pudralar için… Makyajı sabitliyorlar ve makyajın fazlalıklarını alıyorlar, yağlı ciltlerin parlamasını önlüyorlar ve cildi ağırlaştırmadan gerçekten kadife yumuşaklığı veriyorlar. Siz de bu sıkıntılardan muzdaripseniz, kesinlikle transparan pudrayı yanınızdan dahi ayırmamalısınız.