Makyaj Çantanızda Bunları Mutlaka Bulundurun

Kadınların çantasında muhakkak bir makyaj çantası vardır. Acil durumlarda veya gün içinde makyaj tazelemek için makyaj çantanızın içinde ihtiyacınız olan her şeyi bulunduramazsınız. Ancak küçük ipuçları ile makyaj çantanızda gün içinde sizleri kurtaracak olan ürünleri bulundurabilirsiniz.

Makyaj çantanızda bunları mutlaka bulundurun:

Ruj

güzellik, makyaj, ruj, mac

Her kadının mutlaka en çok kullandığı makyaj malzemelerinden birisi de rujdur. Sönük görünmemeniz için kesinlikle ilk olarak makyaj çantanızın içinde sevdiğiniz ve en çok kullandığınız ruju koyabilirsiniz. Makyaj yapmayı sevmiyor ama sönük bir cilt ile de görünmek istemiyorsanız kesinlikle ruj makyaj çantanız içinde olması gereken en önemli ürünlerden birisidir.

Allık

güzellik, makyaj, allık, nars

Kapatıcılar özellikle yaz mevsiminde yüzünüzde büyük bir oranda ağrılık yapabilmektedir. Ancak yine de allık ile bu durumu kurtarabilirsiniz. Pudra veya fondöten ile yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak istemiyor ve cildinizin hava almasını istiyorsanız kesinlikle makyaj çantanız içinde muhakkak bir allık bulundurmalısınız. Allık seçimlerinizde ise özellikle doğala yakın tonları günlük olarak tercih etmeniz doğal bir görünüm için de büyük bir önem taşımaktadır.

Pudra

güzellik, makyaj, pudra, mat, nars

Yağlı ve parıldayan ciltler için mat pudralar adeta bir kurtarıcı görevi görmektedir. Bunun için de makyaj çantanız içinde doğal ve mat pudra kesinlikle bulunmalıdır. Ancak makyaj yapmayı sevmiyorsanız ve doğal bir görünüm istiyorsanız doğal renk tonunuzdan sadece bir ton koyu olan bir mat pudrayı tercih etmeniz daha doğru bir görünüm için oldukça önemlidir.

Göz Kalemi

güzellik, makyaj, göz kalemi, mac

Sabah evden çıkmadan yaptığınız makyajınız gün içinde akabilir veya silinebilir. Özellikle bu durum göz makyajında oldukça sık yaşanmaktadır. Göz makyajınızı oldukça titiz bir şekilde yaparsınız. Ancak göz makyajınızı tazelemek için sadece bir göz kalemi yetebilir. Gözünün üzerine veya içine kullanacağınız bir göz kalemi ile makyajınıza bir tazelik ve canlılık katabilirsiniz.

Göz Farı

güzellik, makyaj, far, göz farı, naked

Pek çok kadın gün içinde sabah yapmış olduğu göz makyajının uçmasından şikayetçi olmaktadır. Pek çok göz farı maalesef uzun süreli olarak kalmamaktadır. Bunun için de küçük farları makyaj çantanızın içinde bulundurabilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız ve farklı tonları olan farları seçmeye özen gösterin.

Related Posts

Doğal Makyaj Teknikleri