Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken 5 Ürün

Bir kadının makyaj çantasında bulunması gereken asgari beş ürün olmalıdır. Makyaja yeni başlayanlar veya fazla makyaj yapmaktan hoşlanmayalar için edinilmesi gereken beş temel ürün ne olmalıdır?

En Temel Ürün Kapatıcı

Bir  makyaj çantasında bulunması gereken en temel ürün, kapatıcıdır. Çünkü bir kapatıcı, hem göz altlarınızı kapatmaya hem de yüzünüzün çeşitli yerlerindeki lekeleri kapatmaya yarayacaktır. En önemlisi, davetsiz gelen sivilceleri kapatan bir numaralı kurtarıcıdır kapatıcı.

Rimel

Eyeliner veya kalem değil de neden rimel? Çünkü rimel, kalem veya eyeliner kullanmasanız bile kirpiklerinizi belirginleştirerek gözlerinizi daha ışıltılı gösterecek bir üründür. Rimel kullanılmadığında gerçekten yüz canlı durmuyor ve gözler sönük kalıyor.

Kaş Malzemesi

Bilindiği gibi kaşlarımız yüzümüzün çerçevesini oluşturuyor. Kaşlarınız ne kadar güzel, düzgün ve bakımlı görünürse siz de o oranda hoş görünürsünüz. Bundan dolayı makyaj çantanızda bulunması gereken beş üründen biri de kaş malzemesi olmalıdır. Kaş malzemesi diyorum çünkü;  siz kaş pudrası kullanmayı tercih edebilirsiniz veya bir kaş kalemi ya da bir kaş maskarası kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ihtiyacınıza ve beğeninize göre seçeceğiniz bir üründür. Eğer kaşlarınızı doldurmaktan ve renk vermekten hoşlanmıyorsanız şeffaf bir kaş maskarası da edinebilirsiniz.

Dudak Ürünü

Kapatıcımızı uyguladık, rimelimizi sürdük, kaşlarımızı doldurduk  fakat dudaklarımız çok boş kaldı. Makyaj çantanızda mutlaka bir ruj, renkli bir dudak balmı veya bir dudak kalemi bulundurmalısınız. İlla renkli mi olması gerekir? Tabii ki de değil. Sade bir lipbalm da bulundurabilirsiniz. Ama mutlaka bir dudak ürünü bulundurmalısınız. Çünkü ne zaman nerede lazım olacağı belli olmayan, gün içinde en çok tazeleme ihtiyacı duyulan ürün, rujdur.

Allık ya da Pudra

Cildinizin ihtiyacına bağlı olarak allık ya da pudra tercih edebilirsiniz. Cildinize renk ve canlılık katmak istiyorsanız tercihiniz allık olacaktır. Ancak yağlı bir cilde sahipseniz makyaj çantanızda bulunması gereken beşinci ürün kesinlikle matlaştırıcı bir pudra olmalıdır. Özellikle gün içinde  T bölgesinde yağlanma olduğu zaman, kötü görüntüden kurtulabilmek için mutlaka pudraya ihtiyaç duyulur.