Makyaj Çantamızın En Eğlenceli Parçası: Farlar

Göz farı, göz kapaklarına ve kaşların altına uygulanan bir kozmetiktir. Genellikle kadınlar tarafından; gözleri öne çıkarmak veya daha çekici görünmek için kullanılır. Göz farı, kullanan kişinin gözlerine derinlik ve boyut katabilir, göz rengini tamamlayabilir, gözlerini daha büyük gösterebilir veya sadece gözlere dikkat çekebilir. Göz gölgesi birçok farklı renk ve dokudan oluşur. Genellikle toz şeklindedir fakat bazı göz farları, krem ve kalem şeklinde de olmaktadır.

Birçok kişi yalnızca göz görünümünü iyileştirmek için göz farı kullanıyor fakat bazı durumlarda unutulmaz bir görünüm oluşturmak için de parlak ve cesur renklerle yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt tonu ve tecrübesine bağlı olarak, göz farı etkisi genellikle tüm dikkatleri kişinin üzerine çeker. 

GÖZ FARI NASIL KULLANILIR?

Göz farı, arzulanan görünüme bağlı olarak çok çeşitli şekillerde uygulanabilir. Genellikle uygulama parmak veya fırça kullanılarak yapılır. Göz farı ve makyaj uygulamalarının genel olarak en önemli yönü tüm makyaj ürünlerini iyi harmanlamaktır. Göz farı temizlemek için zengin bir yüz yıkama işlemi genellikle tüm renk izlerini ortadan kaldıracak olsa da, göz makyajı temizleme mendilleri de rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle kolayca çıkarılabilir olan göz farkları hassas ciltlerde bebek yağı kullanılarak da çıkarılabilir. 

GÖZ FARI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Hangi göz şeklinize sahip olduğunuzu belirleyin, böylece sizin için en iyi olacak olan farklı gölgeleme teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hangi fırçanın ne işe yaradığını öğrenin ve uygulamalarınızı buna göre gerçekleştirin. Böylece göz makyajınızı düzgün ve doğru bir şekilde yapmış olacaksınız. Farklı 2 rengi harmanlamak istiyorsanız bunun için özel üretilen fırçaları kullanmaya dikkat edin.

İstediğiniz şey için en iyi sonucu veren göz farı çeşidini seçin. Bu çeşitler: 

Krem göz farı

En iyi sürülebilen göz farlarındandır. Temel olarak gözü daha kolay bir biçimde kapatmanızı sağlar. 

Toz göz farı

Çoğu zaman en renkli pigmenti bulabileceğiniz yerlerdir, ancak sürmek biraz zor olabilir. 

Kalem göz farı

Son zamanların modası olan kalem göz farının da uygulaması oldukça basittir.