Makyaj Bazı Nedir? Nasıl kullanılır?

Kadınların büyük önem verdiği makyaj, düzgün yapılmadığı takdirde olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Yüzünüze profesyonel ve kalıcı bir makyaj uygulamak istiyorsanız mutlaka makyaj bazı kullanmanız gerekmektedir. Artık tüm makyözler, makyaj yaparken bu ürünleri kullanmakta ve harika sonuçlar elde etmektedir. Makyaj konusunda uzman olan kişilerin de şiddetle önerdiği makyaj bazları, cildinizde inanılmaz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Peki nedir makyaj bazı? Nasıl kullanılır? Ne gibi özellikleri vardır?

Bir diğer adı “primer” olan makyaj bazları, cildinizin kusurlarını kapatarak makyajınızın da kalıcı olmasını sağlayan ürünlerdir. Kendinize uyguladığınız makyajda profesyonel adımları izlemek istiyorsanız, mutlaka makyaj bazları kullanmanız gerekmektedir. Hemen hemen her kozmetikçide rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünler günümüzde sık sık tercih edilmektedir. Makyaj bazları ten makyajı işlemine geçmeden önce cilde uygulanan ve yapacağınız makyajı sabitlemeye yarayan bir kozmetik malzemesidir.

Peki ne işe yarar makyaj bazı? Makyaj bazları kadınlara şu avantajları sağlamaktadır:

Makyaj bazı kullanılarak yapılan makyajlar daha kalıcı bir hale gelir.

Ciltteki tüm kusurlu bölgeler makyaj bazı kullanılarak rahatlıkla kapatılabilmektedir.

Makyaj bazları cilde kadife bir görünüm kazandırarak, güzel görünmenizi sağlar.

Cildinizde yer alan ton farklılıklarını makyaj bazı kullanarak kapatabilirsiniz.

Eğer geniş gözeneklere sahipseniz makyaj bazları ile gözeneklerinizin küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.

MAKYAJ BAZI NASIL KULLANILMAKTADIR?

Makyaj bazları doğru düzgün kullanılmadığı takdirde istenilen sonuçlara ulaşılamamaktadır. Bu nedenle belli başlı adımları izlemek şarttır. Bu adımları ise şöyle listelemek mümkün olacaktır:

Makyaj bazı mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde ciltte kalıcı olmaz. Pütür pütür izler bırakabilir.

Bunun yanı sıra eğer cildiniz çok kuruysa mutlaka öncesinde nemlendirici sürmeniz gerekebilir. Makyaj bazının kendi içerisinde nemlendirici özelliği vardır fakat bazı durumlarda yeterli olmayabilir.

Yüzünüz nemlendiriciyi tam olarak emdikten sonra makyaj bazını da parmaklarınızla dairesel hareketler eşliğinde sürebilirsiniz. Göz altları hassas ve ince bir tabakadır bu nedenle buraya makyaj bazı sürmemeye dikkat edin.

Makyaj bazını ne kadar ince sürerseniz o kadar işe yarayacaktır. Bazı sürdükten sonra 4-5 dakika kurumasını bekleyin ve makyaja geçin.