Lokma / Rumeli Hisarı

Herkese merhaba,

Güneş nasıl güzel gösteriyor kendini böyle ya! Adeta evde durma dışarı da bol bol gez. Gerçi benim vize haftama gelen bu güzel havaları kınıyorum 🙁 Ama tabi ki sizlerle arşivlerde sakladığım ama her zaman gittiğim bir mekanı paylaşacağım. Eminim ki çoğu kez duymuş belki de gitmişsinizdir. Hisarın vazgeçilmezlerinden olan Lokma Cafe bu haftaki keşif noktamız.

İstanbul, mekan, lokma, rumeli hisarı, panoroma

Hem Bebek hem de Tarabya arasında kalan bu mekan tam da Fatih Sultan Mehmet köprüsünün altında yer alıyor. Oldukça geniş bir mekan olan Lokma’nın özellikle hafta sonları çok kalabalık olduğunu söylemeliyim. Evet Gamze, Lokma’da ne yenilir? Ne önerirsin? diye soruyor gibisiniz. Bence en güzeli hafta sonu açık havada muhteşem bir kahvaltı. Kahvaltısı oldukça güzel olmakla birlikte garsonları da oldukça ilgili olduğunu söylemeliyim.

İstanbul, mekan, lokma,kahvaltı,rumeli hisarı

Bu kahvaltıya kim hayır diyebilir ki? Üstelik boğaza karşı böylesine bir keyfi sürmek için sadece yapmanız gereken hemen arkadaşlarınızı toplayıp ya da ailenizi hafta sonu Lokma’ya götürmek olmalı. Bende vizelerim sonrasında böyle bir fırsat yaratıp kendimi ödüllendirmeyi düşünüyorum. 🙂 Lokma’yı tercih ettiğiniz de görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Sizinde denediğiniz bir başka lezzeti de muhakkak yazın 🙂

Güneşli günler 🙂

Adres:

Yahya Kemal Cad. No:12 Rumelihisarı – İstanbul

Tel: +90 (212) 265 7171

Related Posts

Sakin Liman: CUNDA
İstanbul’da Görülecek 10 Yer
Den Cafe & Restaurant / Nişantaşı