Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır

Kadınların gün içerisinde sık sık yaptığı ve büyük bir önem gösterdiği makyaj, mutlaka kusursuz olmalıdır. Öncelikle kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan makyaj için bazı teknikleri de bilmek gerekmektedir.

Kadınlar için güzel ve çekici olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılan makyajın da kusursuz bir şekilde olması gerekmektedir. Sosyal hayatta kadınları şık gösteren ve estetik açıdan mükemmel olan bir makyaj sayesinde, herkesin size bakmasını da sağlayabilmektesiniz.

Bizler de Pink Women’s olarak sizlere kusursuz makyajın altın kurallarını listeledik:

Mutlaka kaliteli malzeme kullanın:

Kusursuz bir makyajın en temel öğelerinden birisi kaliteli kozmetik ürünleridir. Ucuz ve adı hiç duyulmamış markalarla yapacağınız makyaj gün içinde hemen bozulacak ve sizin de kötü bir imaj sergilemenize neden olacaktır. Bu sebeple kaliteli, cildinize zarar vermeyen ve kalıcı ürünlere yönelmeniz oldukça önemlidir.

Makyaj öncesi cilt bakımını es geçmeyin:

Kusursuz-makyaj-cilt-bakımı-krem

Makyaj öncesinde mutlaka cildinize bakım yapmanız gerekmektedir. Cilt tipinize göre bir maske, yüz temizleyici ve nemlendirici kullanmanız, makyajınızın cildinize zarar vermesini engeller ve kalıcı olmasını da destekler.

Yapacağınız makyajın türünde karar kılmalısınız:

Kusursuz-makyaj-doğal

Öncelikle yapacağınız makyaj türünde kararlı olmalısınız. Şık bir geceye katılacaksanız daha ciddi bir makyaj gerekirken, arkadaşlarınızla sakin bir kafede takılmayı düşünüyorsanız daha hafif bir makyaj yapmalısınız. Makyajı kafanızda canlandırdıktan sonra onu uygulamaya koymak kalıcı ve kusursuz bir makyaja sahip olmanızı da kolaylaştıracaktır.

Makyaj ürünlerini sırasıyla uygulamayı ihmal etmeyin:

Kusursuz-makyaj-malzemeleri

Makyaja öncelikle fondöten ile başlamanız gerekmektedir. Daha sonra ise fondöteni sabitlemek için pudra sürmelisiniz. Pudranın üstüne ise cilt renginize göre bir allık sürmelisiniz. Daha sonra ise göz çevreniz ve gözünüz ile dudaklarınıza işlem uygulayabilirsiniz.

Makyaj malzemelerini cilt tipine göre seçmelisiniz:

Makyaj malzemelerinizi mutlaka cilt tipinize uygun seçmelisiniz. Bu sayede hem cildiniz zarar görmeyecek hem de pütürlenme ve dökülme olmayacaktır.

Makyaj malzemelerinin tonu cilt renginize uygun olmalıdır:

Kafanıza göre her tonda makyaj malzemesi rengi kullanmamalısınız. Yüzünüzde makyajın sırıtmaması için mutlaka cilt tipinize uygun renklere yönelmelisiniz.

Göz altı morlukları ve sivilcelere müdahale etmeyi unutmayın:

Kusursuz-makyaj-göz-altı-morlukları

Kaliteli bir kapatıcı ile göz altı morluğu, leke ve sivilcelerinize müdahale ederek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tırnaklarınızı ihmal etmeyin:

Kusursuz-makyaj-tırnak-oje

Tırnaklarınıza süreceğiniz oje mutlaka makyajınızla uyum sağlamalıdır. Bu sayede kusursuz bir makyajı harika ellerle tamamlama imkanı da bulabilirsiniz.

MAKYAJLIYKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKMEKTEDİR?

Kadınlar makyaj yaptıktan sonra da kusursuz güzelliklerinin bozulmaması için bir takım kurallara dikkat etmelidir. Bu kurallar ise:

Makyajın bozulmaması için öncelikle kalıcı ürünlere yönelmek gerekmektedir.

Terlemeyi tetikleyecek aktivitelerden kaçınmak da oldukça önemlidir.

Arada sırada makyajı tazelemek de makyajın yüzünüzde tüm gün boyunca kalmasını sağlayacaktır.