Kova Burcu

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat)

Değişime açık olan Kova burcu insanları, bunu adeta hayatlarının bir parçası olarak görürler. Pozitif düşüncelere sahiptir ve  vicdanı üst seviyede yaşayan insancıl bir burçtur. Kova burcu insanının en üstün yeteneği sağduyudur. İnsancıl ve iradeli olmasının yanı sıra ilerlemeyi sağlayıcı imkanlar sağlamak da onun temel görevidir. Paraya önem vermeyen Kova burcu insanı, genelde insanlarla konuşarak bir tecrübe olarak hayatına yatırım yapar.

Genel özellikleri bakımından insanlarla anlaşmasını ve uyum içerisinde olmayı başarırlar. Etraflarında sürekli arkadaşları vardır ve onlara fazlasıyla değer verirler. Dengeli bir yapıya sahiptir. Anlayışlı ve adaletli olmasını bilirler. En büyük arzuları, gerçeğin peşinden gitmektir. Kova burcu insanları, genel olarak sağlık konusunda pek sıkıntıyla karşılaşmazlar.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcu insanı aşk hayatında oldukça hareketlidir. Çoğu zaman ciddi bir ilişki düşünmezler. Ciddi bir ilişki düşünmeye başladıkları zaman sadece ona yoğunlaşırlar. Konuşmayı seven ve karşısındaki etkilemeyi bilen Kovaların etrafında çok fazla insan vardır. Ama aşık oldukları zaman ilişkilerine sadıktır ve gözü başka kimseyi görmez. Özgürlüğünün kısıtlanmasını istemeyen Kovalar, aynı davranışı partnerine de gösterir.

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır

Kova burcu insanları sosyal çevreleriyle aktivitede bulunmaktan, dışarıda vakit geçirmekten ve eğlenmekten hoşlanır. Sürekli olarak entelektüel çevreye sahiptirler ve bu durumdan keyif alırlar. Bilimle ilgilenmekten ve bu konuda araştırma yapmaktan hoşlanırlar. Yeni şeyler üretmekten hoşlanırlar.

Element: Hava
Gezegen: Satürn, Uranüs ( Bağlanma ve değişiklik)
Renk: Koyu mavi, mor, siyah
Gün:  Pazar
Sayı:  4, 8 
Çiçek: Menekşe, kır çiçekleri 
Koku: Sümbül, yasemin, menekşe
İyi anlaştığı burçlar: İkizler, Terazi
Kötü anlaştığı burçlar: Boğa, Aslan, Akrep
Başarılı olabileceği meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamlığı, astronomi, astroloji.

Burcun ünlüleri: Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart.