Koreli kadınların çoğu kusursuz ciltleri ve güzellikleri ile tanınmaktadır. Peki bu kusursuz cilt için Koreliler neler yapıyor, bu yazımızda size bunun taktiklerini vereceğiz.

Cilt bakımı konusunda oldukça bilinçli olan Koreli kadınlar, bunun için günlük olarak uğraşı vermektedir. Ciltlerine gerekli özeni göstermelerinden ötürü de kusursuz bir yapıya sahip olmaları kaçınılmazdır.

Nemlendirme:

Koreliler suyun tüm faydalarına inanmakta ve her derde deva olduğunu düşünmektedirler. Bu sebeple her sabah kalkar kalkmaz 1 bardak su içer ve yüzlerini de soğuk suyla yıkarlar. Bu yöntem cildin canlanmasına sebep olur. Koreli kadınlar daha sonra kuruladıkları yüzlerine doğal bakım ürünleri kullanarak iyice nemlendirirler. Bunun yanı sıra sebze ve meyve tüketimini de arttırır, tuzdan da kaçınırlar. Böylece cilt doğal yollarla nemlenir ve daha sağlıklı bir hale gelir.

Düzenli temizlik:

Koreliler kendilerine has taktiklerle yüzlerini temizler ve bakımını yaparlar. Öncelikli olarak temiz ciltlerine cilt tiplerine uygun olan yağı (badem yağı, avokado yağı, hindistan cevizi yağı vb.) uygularlar. Bu şekilde 5-6 dakika bekledikten sonra ılık su ile durular ve ardından soğuk su çarparlar. Bu işlemden sonra isteğe bağlı olarak tonik kullanırlar. Toniği cilde iyice yedirmek içinse parmaklarını kullanırlar. Tonikten sonra ise nemlendirici kullanımına geçilir. Bunun içinse nemlendirici öncelikli olarak iki avuçta ısıtılır ve öyle yüze sürülür.

Güzellik uykusu:

Koreli kadınlar uykunun sağlığa olan faydalarını çok iyi bilir ve cilt sağlığı için 6 ila 7 saatlik  uyku uyurlar.

Cilt korumada sarımsağın etkisi:

Koreli kadınların en çok kullandığı bitkilerin başında, sarımsak gelmektedir. Sarımsaklar kırışıklıklarla savaşmakta en önemli silahlardan birisi olarak kabul edilir. Cilde detoks konusunda da fayda sağlayan sarımsak; canlılık ve parlaklık da vermektedir.

Az şeker ve az yağ:

Koreliler yemeklerini hafif yemeyi tercih etmektedir. Az şeker ve az yağ kullanımı da cilde fayda sağlar. Çünkü ekstra yağ ve şeker tüketimi kolesterolü arttırmakta bu da kan dolaşımını yavaşlatarak cildin nemlenmesine engel olmaktadır.