Koç Burcu

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu bilindiği gibi burçların ilk sırasında gelir ve her zaman ilkleri temsil eder. Canlılık ve hareketin üstün yetenek olarak ortaya çıktığı Koç’lar yaşamanın bir macera olduğunun farkındalar. Sürekli kendilerini geliştirmek istemeleri, onlar için bir tutkudur. Bir şeyleri başarmak ve zafere ulaşmak onlar için vazgeçilmezdir.

Doğal davranışlar, içten samimi ve sevecen bir kişilik varsa yanınıza hiç düşünmeden onun koç burcu olduğunu söyleyebilirsiniz. Maceracı, korkusuz oldukları için fazlasıyla girişkenlerdir. Beklemeyi sevmeyen Koçlar sabırsızlıkları başlarına dert olabiliyor. Ama bunun yanında enerjileri olumlu ve her zaman üst seviyededir. Kabalığa ve patavatsızlığa gelemeyen Koçlar, kavgacı yönlerini hemen ortaya çıkarabiliyorlar.

Takım yıldızının birinci burcu olmasından dolayı sürekli ön planda olmak isteyebilirler. Biraz bencil ve sadece kendini düşünen tavırlara bürünebilirler. Sinirlerine kimi zaman hakim olamayan Koçlar, kalp kırabilirler ama sinirleri saman alevi gibidir. Bir zaman sonra tekrar eski sevecen haline dönecektir.

Koç Burcu Aşk Hayatı

Koç burcu ilişkilerinde oldukça kıskançtır. Kimseyle paylaşmayı dahi düşünemezler. Koç burcu insanları para harcamayı sever ve partnerinin de öyle olmasını ister. Koç burcu gösterişi sevdiği için partnerinin de onun gibi şık ve göz alıcı olmasını, kendisine bakmasını isterler. Özgürlüklerine düşkün olan Koç burcu, eğer partnerine çok sevmez ise özgürlüklerini kısıtlamasını istemezler.

Koç Burcu Nelerden Hoşlanır

Sosyal olmayı seven Koç burcu, bir çok kulüplere katılmaları kaçınılmazdır. Hiç gitmedikleri yerlere gitmeyi ve oraları keşfetmeyi severler. Ayrıca sanatla uğraşmayı ve bir şeyler yaratmayı severler. Eleştirilmekten hoşlanmazlar ama dedikodu yapmayı severler.

Element: Ateş
Gezegen: Mars (Çekicilik ve savaş )
Renk: Turuncu, sarı, kırmızı 
Gün: Salı
Sayı: 6, 9, 15
Çiçek: Lale, papatya
Koku: Manolya, lavanta
İyi anlaştığı burçlar: Aslan, Yay
Kötü anlaştığı burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Başarılı olabileceği meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri ve mühendislik alanları, ressamlık vb.

Burcun ünlüleri: Charlie Chaplin, Descartes, Dr. Yıldırım Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Neşe Karaböcek, Ömer Şerif, Tenesse Williams, Sakıp Sabancı, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel, Zeki Alasya.