Kilolu Kadınlara Giyim Önerileri

Kilolu kadınlar nasıl giyinmelidir diye sorulduğunda klişe bir cevapla karşılaşılır: Siyah giymeli, çünkü siyah renk insanları olduğundan daha ince gösterir. Bunun doğruluğunu hepimiz kabul ediyoruz ancak kilolu kadınlar gardıroplarını siyahla doldurmak zorunda değiller! Bu tekdüze ve sıkıcı giyim önerilerini bir kenara bırakıp kilolarla barışık ve şık giyim önerilerimize bir göz atın.

Kilolu kadınlar gardıroplarını sevmiyor!

Kilolu kadınların gardıropları siyah kıyafetlerle dolup taştığı için bir mutsuzluk söz konusu. Hep aynı şeyleri giyiyormuş hissi veren tek renk kıyafetler gerçekten çok sıkıcı. Tabularınızı yıkın ve gardıroplarınıza renk katın! Siyah yerine lacivert, kahverengi gibi koyu renkleri tercih ederek bunları sevdiğiniz diğer açık renklerle kombinlemeye ne dersiniz?

Dar ve üzerinize oturan kıyafetlerden uzak durun!

Büyük beden kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri dar giyinmek. Yani bedeninizden daha küçük bir kıyafeti asla giymemeniz gerekiyor. Kilolarınızla barışık olun ve hangi bedendeyseniz o beden kıyafetleri tercih edin. Büyük beden bir kadın ne çok dar ne de çok geniş bir kıyafeti tercih etmemeli. Modacıların önerisi, yalama denen şekilde giyinmek. Yani, kumaş ne çok vücuda yapışacak ne de çok bol duracak.

Vücudunuzda problemli olarak gördüğünüz bölgeyi gizleyerek beğendiğiniz kısımları ön plana çıkarın

Herkesin vücudunda beğenmediği bir kısım vardır mutlaka. Örneğin basenleriniz çok geniş olabilir, bunun için basen bölgesini gizleyecek koyu renk bir pantolon ya da kalem etek, üst kısımları ön plana çıkaracak daha renkli ve göze çarpan bir bluzla tamamlayabilirsiniz. Böylece çok şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Göğüs ve göbek bölgenizden memnun değilseniz üst kısma yine koyu renk bir bluz kullanarak bacaklarınızı ön plana çıkaracak bir pantolon ya da kısa bir etek tercih edebilirsiniz.

Vücudunuzda beğendiğiniz kısım gerdanınız ise, daha açık yakalı ya da yakasında dikkat çekici detaylar barındıran bir kıyafet tercih edebilirsiniz ya da yüzünüzde dudaklarınız mı güzel, dudaklarınıza dikkat çekecek bir ruj kullanarak sadece dudaklara dikkati çekebilirsiniz. Aynı şekilde gözleriniz mi güzel, gözlerinizi ön plana çıkaracak şekilde bir göz makyajıyla bütün dikkatleri oraya çekebilirsiniz. Önemli olan vücudunuzu tanımanız ve beğendiğiniz kısımları ön plana çıkarmanız. Kısacası vücudunuzda güzel bulduğunuz kısımlara dikkati çekerek kusurlu bulduğunuz bölgeleri bu şekilde arka plana itip daha çekici görünebilirsiniz.

Likralı kıyafetleri kesinlikle tercih etmeyin

Likralı kıyafetler vücuda çok yapışıp problemli olarak gördüğünüz bölgeleri ortaya çıkaracağı için kesinlikle tercih edilmemeli. Ancak rahat olması bakımından %3-%5 oranında likra içeren pantolonlar veya etekler tercih edilebilir. Çünkü giydiğiniz kıyafetlerin içinde rahat olmanız da çok önemli.