Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Q Switched ND Yag adlı lazerle uygulanan karbon peeling işlemi birçok cilt rahatsızlığına iyi gelmektedir. Hastahane ve güzellik merkezlerinde yapılan bu uygulama ile ciltteki lekeler giderilmekte, büyümüş gözenekler küçültülmekte, ciltteki sarkmalar geçirilmekte ve yağ dengesi ayarlanmaktadır.

Bu uygulama cilt tipine ve ciltte yer alan rahatsızlığa göre 1 ya da 10 seans olarak yapılmaktadır. Seanslardan alınan verime göre bir plan çıkarılmakta ve seans sıklığı da ayarlanmaktadır.

Peki karbon peeling nasıl uygulanır? Aşamaları nelerdir?

Karbon peeling uygulamasının ilk aşamasında öncelikli olarak yüze karbon solüsyonu sürülmektedir. Bu solüsyon sayesinde ciltte yer alan enerji üst seviyede tutulur. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletilen hasta daha sonra Q switched adı verilen lazer aletinin altına alınır. Önceden sürülmüş olan karbon solüsyon sayesinde aletten atılan lazerler ısının bir anda yükselmesini ve yüzeyde yer alan deri tabakasının karbonla beraber buharlaşmasını ve kalkmasını sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar süren bu işlem günlük hayatı da etkilememesi nedeniyle sık sık tercih edilmektedir. Ağrısız, acısız ve uyuşturulmadan yapılan karbon peeling birçok cilt sorununa fayda sağlamaktadır.

Karbon-Peeling-Nasıl-Uygulanır-Q-Switched

PEELİNG İLE HANGİ SONUÇLAR ALINMAKTADIR?

Karbon peeling uygulamasında kısa vadede öncelikli olarak cildin pürüzsüzleştirilmesi ve aydınlatılması hedeflenmektedir. İşlem bittikten sonra ciltteki problemler giderildiği gibi aynı zamanda hücreler de yenilenir. Devam eden süreçte gözenekler sıkılaşır, lekeler yavaş yavaş açılır ve ciltteki sarkmalar da giderilir.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Karbon peeling uygulamasına geçmeden önce bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Karbon peeling her mevsimde, her cilt rengine sahip olan kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir.
  • Karbon peeling, uyuşturma gerekmez, acıya ve ağrıya da asla sebep olmaz.
  • Bu muhteşem yöntem sayesinde cildinizde yer alan lekeler yavaş yavaş kaybolmaya başlar.
  • Karbon peeling her mevsimde uygulanabilir fakat yazın uygulanacaksa eğer kişinin güneşlenmemesi ve iyi bir güneş kremi kullanması gerekmektedir.
  • Karbon peeling sadece ilk uygulandığı zaman hafif bir pembeleşmeye neden olmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir yan etki de yaratmaz.