Kapkaranlık Ormanda / Kitap Yorumu

Daha öncesinde gördüğüm yorumlar sonrasında uzun zamandır okunacaklar arasında bekleyen ve öne aldığım Kapkaranlık Orman’ın sonuna geldim.

?
Açıkçası kitaptan umduğumu bulamadım. Gerilim kitabı benim için ilk 10 sayfadan sonra içine almalı ve elimden bırakamayacak hale getirmeli.

?
Normal bir hikaye olsa 200. sayfaya kadar normal bir şekilde okuyabilirsiniz ama 200 sayfayı gerilimden uzak bir şekilde okuyunca da hevesim kaçtı diyebilirim.

?
10 yıldır görüşmediği arkadaşının esrarengiz bekarlığa veda partisine davet edilen Nora’nin başından geçenleri okuyorsunuz. Eski sevgili, eski dost, sırlar ve yapılan kurnazca plan.

?
Yorumlarımı az çok okuyanlar bilir. Aşırı betimlemeler beni çok sıkıyor hele ki gerilim/polisiye kitaplarında konudan da uzaklaştırıyor. Betimleme olan paragraflarda kelimeleri atlaya atlaya okuduğumu da söylemeden geçemeyeceğim.

?
Son olarak güzel de diyeceğim bir şey var elbette. 200. sayfadan sonra bir şeyler olmaya başlıyor ve akıyor kitap ama sonuna geldiğinizde aklınızda en ufacık bir soru işareti kalmıyor. Her detay açıklanmış. Yine de yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler ??

Puanım => 3 / 5

Tanıtım Bülteninden

Karanlık ormanda
Karanlık, kapkaranlık bir ev vardı;
Ve o karanlık evde karanlık, kapkaranlık bir oda…
O karanlık odada…

Bazen korkulacak tek şey… insanın kendisidir. Nora on yıldır geçmişinden kaçıyordu. Evini, arkadaşlarını ve özlememesi gerektiğini düşündüğü bir hayatı geride bırakmıştı. Hiç beklemediği bir anda gelen bir bekarlığa veda partisi daveti, onu geçmişiyle yüzleşmeye zorluyordu. Bu, Nora’nın geçmişini nihayet bir kenara bırakması için bir işaret miydi? Ama bir şeyler yanlış gidiyordu. Çok ama çok yanlış… Bazı sırların sonsuza dek saklanması mümkün müydü?

“Final, başarıyla yaratılmış karakterlerin de etkisiyle insanda büyüleyici ve yavaş çekimde gerçekleşen bir araba kazası etkisi yaratıyor.”-
-The Guardian-

“Ware’in, kadınlara özgü güç oyunları ve bazı arkadaşlıkların yarattığı çalkantılar üzerine yaptığı analizler, Sophie Hannah’yı, Christobel Kent’i, hatta Gillian Flynn’i anımsatıyor.”-
-Independent-

“Ware gizem öğelerini yavaşça ortaya çıkarmış ve alttan alta kendini hissettiren tehlike hissiyle gerçekten tekinsiz bir ortam yaratmayı başarmış… Kitabı fırtınalı ve karanlık bir akşamda okuyun ama sonra ışıkları açık bırakın.”-
-Kirkus Reviews-

“Kapkaranlık Ormanda, Gillian Flynn’in Kayıp Kız’ını ve Paula Hawkins’in Trendeki Kız’ını sevenleri büyüleyecek.”-
-Publishers Weekly-

 

Yazar            : Ruth Ware

Yayınevi       : Yabancı Yayınları

Çeviri           : Aslı Dağlı

Sayfa Sayısı : 376

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

29. Oda / Kitap Yorumu
3:01 / Kitap Yorumu
Cinayetin Şifresi / Kitap Yorumu