Kan ve Yıldız Işığı Günleri / Kitap Yorumu

Kan ve Yıldız Işığı Günleri, Duman ve Kemiğin Kızı serisinin ikinci kitabı. Bir melek kitabı diyebiliriz sanırım çünkü bu seri dışında hiç melek kitabı okumadım. Ancak bildiğim konulardan yola çıkarak söyleyebilirim ki bu bir düşmüş Melek kitabı falan değil. Fantastik sever bir okursanız eğer bu seriye hemen başlayın derim. Ben çok vakit geçirmeden üçüncüsünü Ocak ayında okumayı planlıyorum çünkü. Puan kırmamın sebebi sadece ilk kitaba göre olayların biraz durgun başlamasıdır ki bu da kitabı kesinlikle kötü bir kitap yapmıyor. Birinci kitabı okumayanlar buradan sonrasını okumasın çünkü -spoiler içerir-.??

kan-ve-yildiz-isigi-gunleri

İlk kitabı okuduğum zaman gerçekten meleklerle alakalı kitapların ilgimi çekeceğini düşünmüştüm ki ikinci kitabı okuduğumda da fikrim değişmedi. Karou’nun kemiği kırdıktan sonra gördükleri karşısında nasıl bir tepki vereceğini bilmiyordum ama bir takım tahminlerim vardı. Bu tahminlerim tuttu mu tutmadı mı söylemek istemiyorum belki okumamışsınızdır ama şunu söyleyebilirim ki ilk kitapta da Karou’nun sinir bir tip olduğunu ve Akiva’yı üzebileceğini düşünüyordum bu kitapta da fikrim değişmedi?? Bu kız tam bir saf. Canım Akiva ise ondan saf olmalı ki bu kıza tutulmuş. Kitap güzel bir noktada bitti ve özellikle kitabın yarısından sonrasını okurken inanın sayfaların nasıl geçtiğini anlamayacaksınız çünkü inanılmaz derecede sürükleyici. Puanı kırmamın tek sebebi ilk yarıda çok durgun olayların geçmesi. Üçüncü kitabı için sabırsızlanıyorum. İkinci kitabı okumayanlar bence artık sırada öne çeksin bu kitabı??

Puanım => 4 / 5

Tanıtım Bülteninden

Bir zamanlar melek ve şeytan birbirine âşık oldu. Savaşların son bulduğu ve akan kanın durduğu bir dünya düşlediler. Bu dünya, O dünya değil, ne hazin…

“Elinizde bırakmak istemeyeceksiniz.”
-Entertainment Weekly-

“Kader, umut ve kendini arayışa dair nefes kesici, romantik bir fantezi.”
-The New York Times-

“Bir seri nadiren bu kadar nefis başlar.”
-Kirkus Review-

“Ustaca yazılmış ve temposu güzel kurgulanmış.”
-Publishers Weekly-

 

Yazar            : Laini Taylor

Çevirmen     : Uğur Mehter

Yayınevi       : Artemis Yayınları

Sayfa Sayısı : 490

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

Peri / Kitap Yorumu
Bir Tutam Mutluluk / Kitap Yorumu
Yolcu / Kitap Yorumu