Kalça Sıkılaştırma Yolları

Kadınların en temel problemlerinin başında sıkılaşma gelmektedir. Özellikle fit bir vücuda ve sıkı bir kalçaya sahip olmak isteyen kadınlar, bunu nasıl yapacaklarını da bir türlü bilememektedir. Öncelikli olarak sağlıklı ve düzenli beslenmek vücudun fit kalmasını sağlarken bunun yanı sıra yapılacak spor hareketleri de sıkılaşmanıza sebep olacaktır.

Peki sıkı bir kalça için neler yapmak gerekmektedir? Sıkı bir kalçaya sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Uzmanların ve sporcuların önerdiği kaliteli ve başarılı hareketlerle istediğiniz konuma ulaşmanız fazla zamanınızı da almayacaktır.

EGZERSİZ VE SAĞLIKLI BESLENME BİR ARADA OLMALI

Kalça sıkılaştırma yolları için öncelikle beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Egzersizden bile daha önemli olan bu kural sayesinde vücudunuzun yağ oranının artmasına da engel olabilirsiniz. Güzel, sıkı ve şekilli bir kalçaya sahip olmak için yüzde 70 beslenmeye yüzde 30 da spora önem vermelisiniz. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve kaliteli bir uyku bir araya gelince, yıllardır hayalini kurduğunuz kalçaya da sahip olmak sizler için oldukça basit olacaktır.

KALÇA SIKILAŞTIRMA HAREKETLERİ NELERDİR?

Uzmanlar ve sporcular kalça sıkılaştırmak için bazı temel egzersizleri önermektedir. Bu egzersizleri ise şöyle listelemek mümkün olacaktır:

Lunge Hareketi:

Kalça-sıkılaştırma-Lunge-Hareketi

Lunge hareketi kadınların hem bacaklarını hem de kalçalarını harekete geçirmektedir. Bu sayede şekilli bacak ve popoya sahip olmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Hipift Egzersizi:

Kalça-sıkılaştırma-Hipift-Hareketi

Kalça sıkılaştırmak amacıyla yapılan en önemli egzersizlerin başında hiplift gelmektedir. Başlarda sizi biraz zorlayacak olan bu hareket işin sonunda mükemmel kalçalara sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Geriye Doğru Tekme Hareketi:

Kalça-sıkılaştırma-Geriye-Doğru-Tekme-Hareketi

Yapılacak en basit kalça sıkılaştırma hareketlerinden birisi olan geriye doğru tekme, sıkı bacaklara ve şekilli kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Squat:

Kalça-sıkılaştırma-Squat-Hareketi

En efsane ve en zor hareketlerden birisi olan squat hem bacaklarınızı hem de kalçanızı sıkılaştırmanızı sağlayacaktır. Biraz yorucu ve zor olan bu hareket işin sonunda mükemmel bir popo ile hava atmanızın kapılarını size açacaktır.

Duvar Squat hareketi:

Kalça-sıkılaştırma-Duvar-Squat-Hareketi

Eğer normal squat yapmakta zorlanıyorsanız, duvardan destek alarak duvar squat hareketi de yapabilirsiniz.